29.09.2022 | 10:39

Сьогодні багатьом українцям довелося долати складні виклики долі. Через повномасштабне вторгнення на територію України російських окупантів,прояви збройної агресії та порушення прав людини, багато жителів вимушені були залишити свої домівки та переїхати до інших населених місць. Одна мить повністю перевернула та змінила долю багатьох українців. Тисячі працелюбних та працездатних людей опинилися в ролі вимушених переселенців. Втративши своє житло, роботу, родинні зв’язки наші співвітчизники повинні були йти у невідомість, але ж їх життя переповнено спогадами, враженнями, емоціями та різними історіями про своє минуле.

Серед багатьох таких життєвих історій є історія Сергія Шкребтія – переселенця з міста Донецька, який в 2017 року переїхав до Одеси. Сергій за професією «тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва широкого профілю з умінням виконувати роботи слюсаря – ремонтника і водія автомобілю». Має багатий професійний досвід роботи: слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, технік-механік з ремонту технологічного устаткування та інше. До теперішнього часу працював інкасатором-водієм автотранспортних  засобів. Сергій Шкребтій мав бажання працювати трактористом–машиністом сільськогосподарського виробництва,але йому для роботи треба було отримати інший розряд та категорію. Він дізнався про те, що є можливість отримати ваучер за допомогою Державної служби зайнятості.

Таким чином, Сергій звернувся до Суворовського районного центру зайнятості і отримав консультацію. Консультант  центру зайнятості розповів про можливість отримати «ваучер». Закон України «Про зайнятість населення» передбачає право громадян віком старше 45 років, страховий стаж яких не менше 15 років,та які мають професійно-технічну або вищу освіту, одноразово отримати «ваучер» для підтримки конкурентоспроможності на ринку праці. Оплата «ваучера» здійснюється Фондом загально обов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Сергій дуже зацікавився цією можливістю і з часом  прийшов до Суворовського центру зайнятості як безробітний, став на облік, написав заяву для отримання ваучера для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці шляхом підвищення кваліфікації за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії А2», та надав необхідні документи і їх копії. Рішення про видачу «ваучера» було прийнято територіальним органом протягом восьми днів про що Сергія Шкребтія поінформували рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Сергій звернувся до «Одеського Державного Центру Професійного Навчання Працівників Переробної Промисловості» та уклав договір про надання освітніх послуг на підставі «Ваучера» для підтримання конкурентоспроможності  осіб на ринку праці, також він був зарахований до навчального закладу про що свідчить наказ про зарахування. Всі необхідні документи від професійно-навчального закладу ДПТНЗ були надані особою до Суворовського районного центру зайнятості. Так як Сергій має бажання,оптимістичний настрій, має мету і як доводить  його історія  про досягнення своєї мети та мрії став студентом професійного навчального закладу з підвищення кваліфікації за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва Категорії А-2».

Завдяки своєї наполегливості, професійного досвіду, оптимізму, віри в себе та свої сили, а також допомоги фахівців Суворовського районного центру зайнятості Сергій наразі успішно навчається та підвищує кваліфікацію за обраною професією, яка сьогодні користується попитом на ринку праці як в Одесі так в інших регіонах України.