оп
09.01.2019 | 10:37

З 1 січня 2019 року в Україні набув чинності новий Порядок реєстрації та перереєстрації безробітних.

В Одеській обласній службі зайнятості запроваджується робота кар'єрних радників, які будуть допомагати безробітним шукати роботу, планувати кар’єру, приймати максимально вигідні рішення.

Кар'єрні радники – це індивідуальні консультанти, які застосовують в роботі  профілювання безробітного або особи, яка шукає роботу. Так,  оцінюється можливість  працевлаштування та ступінь мотивації до праці. За результатами первинного профілювання кар'єрний радник разом з особою, яка шукає роботу, складають індивідуальний план надання послуг з працевлаштування. В плані визначається комплекс заходів, які мають вжити кар'єрний радник та зареєстрований безробітний. Це підтверджує активну позицію шукача роботи. Також  система профілювання допомагає визначити, які послуги є необхідними для конкретного клієнта.

Окрім того, з 1 січня 2019 року в Україні збільшився мінімальний розмір допомоги по безробіттю. Особи, яким призначаються виплати з урахуванням страхового стажу та заробітної плати з 1440 гривень до 1630 гривень. Ті, кому виплати призначаються без урахування страхового стажу та заробітної плати з 544 гривень до 610 гривень.