15.10.2020 | 10:02

Станом на 15 жовтня 2020 року в базі даних Одеської обласної служби зайнятості актуальні майже 300 вакансій для осіб з інвалідністю. Пропозиції щодо працевлаштування цієї категорії осіб надали 150 роботодавців.

Протягом січня-вересня 2020 року в філіях Одеського обласного центру зайнятості та базових центрах зайнятості статус безробітного мали 1363 особи з інвалідністю. За сприяння служби зайнятості були працевлаштовані 257 осіб.

Статтею 18-1 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» передбачено, що інвалід, який не досяг пенсійного віку, не працює, але бажає працювати, має право бути зареєстрованим у державній службі зайнятості як безробітний.
На підставі Закону України «Про зайнятість населення» особи з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу, визнаються безробітними. Держава забезпечує надання додаткових гарантій щодо працевлаштування працездатним громадянам у працездатному віці, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, у тому числі особам з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку. Пошук відповідної роботи для осіб з інвалідністю здійснюється за рекомендаціями МСЕК, наявними у особи з інвалідністю кваліфікації і знань, з урахуванням його побажань.