14.04.2017 | 11:01

Цього року на зареєстрованому ринку праці Одещини відбулись позитивні зміни. Так, на 17% збільшилася кількість роботодавців, котрі заявили про наявність вільних робочих місць, на 8% зменшилася чисельність зареєстрованих безробітних.

Завдяки підвищенню результативності роботи щодо сприяння працевлаштуванню громадян послугами служби зайнятості скористалися 21,5 тис. безробітних, яким пропонувалися 13,0 тис. вакансій (на 1,7 тис. більше).

Зменшилась диспропорція між попитом і пропозицією робочої сили, тож на одне вільне робоче місце в середньому по області претендували 2 безробітні особи, проти 3 осіб минулого року. Найменша чисельність претендентів (1 особа) спостерігалася у містах Одеса та Чорноморськ.

Загалом цього року за сприяння служби зайнятості знайшли роботу понад

6,4 тис. жителів області, у тому числі майже 4,7 тис. безробітних. З них 142 особи – працевлаштовані на нові робочі місця завдяки відшкодуванню роботодавцям витрат зі сплати єдиного соціального внеску, ще 9 скористалися одноразовою виплатою допомоги з безробіття для започаткування власної справи.

Крім того, протягом 1 кварталу 2017 року базовими центрами зайнятості укладено 177 договорів на громадські роботи, що дало змогу залучити до них понад 3,6 тис. осіб, професійним навчанням охоплено понад 4,2 тис. безробітних, з них

3,5 тис. безробітних під конкретне замовлення роботодавців та на конкретні робочі місця. Рівень охоплення безробітних професійним навчанням за вказаний період, збільшився з 16,8% до 19,6%.

Кожен п’ятий із тих, хто перебуває на обліку у службі зайнятості підвищує свою кваліфікацію або отримав нову професію за сприяня служби зайнятості.