11.07.2019 | 09:17

Протягом січня-червня 2019 року тимчасовою зайнятістю було охоплено 6,2 тисячі шукачів роботи, з них працевлаштовані на постійну роботу 3 тисячі наших земляків.

Залишившись без роботи, людина втрачає засоби до існування. А тривале безробіття часто відкидає людину «на узбіччя життя». У цих умовах навіть тимчасова зайнятість відіграє важливу роль, є психологічною та матеріальною підтримкою. Крім того, на осіб, зайнятих на громадських та інших тимчасових роботах, поширюються соціальні гарантії, включаючи право на пенсійне забезпечення. Період участі у таких роботах зараховується до трудового стажу. Громадські та інші роботи тимчасового характеру стають своєрідним випробувальним терміном на шляху до постійної зайнятості. Протягом січня-червня 2019 року тимчасовою зайнятістю було охоплено 6,2 тисячі шукачів роботи, з них працевлаштовані на постійну роботу 3 тисячі наших земляків.

Проведення громадських робіт організовується спільними зусиллями Одеської обласної служби зайнятості та органів місцевої влади в інтересах територіальної громади та з метою додаткового стимулювання мотивації до праці та матеріальної підтримки шукачів роботи.

Наприклад, 27 шукачів роботи Ананьївської районної філії Одеського обласного центру зайнятості, в рамках підготовки до Дня пам’яті за загиблими у Другій світовій війні, проводили впорядкування місць поховання, меморіалів захисників Вітчизни на території 7 сільських рад. До святкування Дня Конституції України учасники громадських робіт, організованих Ананьївською міською радою, впорядкували парк «Молодіжний» та висадили декоративні квіткові рослини на клумбах, які стали привабливим мальовничим куточком паркового ландшафту. Учасниками громадських робіт встановлено конструкцію «Я люблю Ананьїв», що стала туристичною візитівкою історичного міста.

В рамках підготовки до четвертого етно-екофестивалю «Кодима-фест», який проводиться з метою створення програм збереження і відродження духовних, історичних цінностей регіону та культурної спадщини Кодимщини, популяризації та відродження місцевих народних ремесел, традицій та звичаїв, 22 шукачі роботи Кодимської районної філії Одеського обласного центру зайнятості, доклали значних зусиль для впорядкування експозиції фестивалю: оздобили зупинку перед в'їздом у село Івашків, спорудили козацьку вежу та трипільську хату.

         Враховуючи, що користь від організації громадських та інших робіт тимчасового характеру для суспільства очевидна, Одеська обласна служба зайнятості й надалі розвиватиме співпрацю у цьому напрямку з усіма зацікавленими сторонами соціального партнерства.