24.06.2016 | 12:38

20-25 липня в Одесі проходить тренінг для тележурналістів українських регіональних телеканалів, які висвітлюють проблеми вимушених переселенців. Організатори – Інститут Регіональної Преси та Інформації, Фонд Томсона (Велика Британія), за підтримки Євросоюзу – здійснюють захід в рамках проекту «Голос місцевих ЗМІ: професійні стандарти та етичні норми у висвітленні конфліктів».

В ході тренінгу журналісти відвідали Одеський міський центр зайнятості та зняли ряд сюжетів про внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на обліку, та які вже скористались послугами служби зайнятості.

Сергій з Луганської області, свого часу отримав професію «оператор технологічних установок», працював за робітничими спеціальностями в рідному Лисичанську. В інтерв’ю він розповів, чому приїхав саме до Одеси, як шукав роботу, як, потрапив до служби зайнятості. Фахівець з питань зайнятості запропонував Сергію навчання за професією «слюсар-сантехнік» в Одеському центрі професійно-технічної освіти. Зараз чоловік закінчує навчання, почувається набагато впевненіше і не має сумнівів щодо працевлаштування. «Одеса – гостинне місто, до того ж у нас тут багато друзів, а ще в нашій родині тепер є справжній одесит – наш малюк народився в Одесі».

Тетяна, внутрішньо переміщена особа з Донецької області, отримала одноразову виплату допомоги по безробіттю служби зайнятості для організації власної справи – «Продаж весільних аксесуарів ручної роботи в інтернет-магазині». Вона також не відчуває якогось особливого або негативного ставлення. Тетяна розповіла журналістам: «Тут, в Одесі, я круто змінила своє життя. За допомогою служби зайнятості, я стала підприємцем – займаюсь улюбленою справою, а, головне, отримую від цього прибуток».

Журналісти поспілкувались також з начальником відділу організації надання послуг роботодавцям Одеського обласного центру зайнятості Світланою Сольоною. Світлана акцентувала увагу представників регіональних ЗМІ на доступності послуг служби зайнятості, в тому числі, і для внутрішньо переміщених осіб – третина з тих, хто звернувся по допомогу, працевлаштовані. До речі, сама Світлана також з Луганської області і знайшла роботу завдяки службі зайнятості. «З власного досвіду, можу сказати – не бійтеся змінюватися та змінювати своє життя. Не закривайтеся, приходьте до служби зайнятості – вам тут завжди допоможуть».

Дмитро Безверхий – соціальний партнер, професійний бізнес-тренер, фахівець з підбору персоналу, консультант з питань працевлаштування, засновник проекту «Do роботи», розповів журналістам про спільну роботу зі службою зайнятості для внутрішньо переміщених осіб за допомогою семінарів, де розглядаються та вирішуються питання і проблеми, які хвилюють безробітних цієї категорії осіб.