15.04.2016 | 09:32

14 квітня 2016 року в Одеському обласному центрі зайнятості обговорили питання соціального захисту та охорони праці дітей.

У засіданні "Круглого столу" взяли участь представники Департаменту освіти і науки Одеської облдержадміністрації; Управління превентивної діяльності ГУНП в Одеській області; Об’єднання організації роботодавців; обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; головного управління Держпраці в Одеській області.

«Неповнолітні, як і дорослі мають бути зайнятими. Це основна умова успішного майбутнього для кожної дитини. Зайнятість це і навчання, і робота, і хобі, і участь у суспільно-корисній діяльності. Наше завдання допомогти неповнолітнім знайти корисну справу», - зазначила заступник директора Одеського обласного центру зайнятості.

У 2015 році до служби зайнятості звернулося 39 неповнолітніх, але насправді кількість дітей, які не зайняті значно більша. На Одещині ситуація з дитячою злочинністю досить складна і майже половина усіх злочинів скоюють неповнолітні без певного виду діяльності, про це повідомив Віталій Капуляк, начальник відділу управління превентивної діяльності ГУНП в Одеській області. Також, він зазначив, що дуже важливо, щоб діти, які виходять із стін школи були підготовлені до життя, добре розуміли що треба робити і до кого звертатися по допомогу, у разі потреби.

Для неповнолітніх дуже складно знайти роботодавців, які готові взяти їх на роботу, і навіть при успішних пошуках, труд неповнолітніх – це не кваліфікований труд. Тому, при скороченні виробництва, при реорганізації, модернізації та інших змінах, саме низько кваліфіковані працівники вивільнюються. Про це мають знати ті, хто планує своє майбутнє.

Через декілька років на ринку праці будуть затребувані професії, яких зараз немає і задача служби зайнятості зорієнтувати молодь на перспективи у сфері зайнятості. Ці завдання вже сьогодні виконують фахівці служби зайнятості. Для учнів проводяться ярмарки професій, дні відкритих дверей, профорієнтаційні уроки, професіографічні екскурсії тощо. Також, неповнолітні залучаються до тимчасової зайнятості, їм надаються консультаційні послуги.

Учасники круглого столу після детального обговорення затвердили рекомендації щодо соціального захисту та охорони праці дітей.

Спільними зусиллями необхідно створити дієві програми соціального партнерства і допомагати молоді бути успішними та затребуваними на ринку праці – таку задачу на перспективу визначили учасники круглого столу.