08.11.2019 | 09:41

Директор Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості Володимир Довгаль та фахівець сектору рекрутингу Ольга Суворова взяли участь в регіональному форумі «Позитивна соціалізація сучасної молоді: інновації, конструктивні практики, суспільна цінність», який відбувся в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті. 
Поняття "соціалізація" трактується сьогодні і широко - як «процес засвоєння індивідом соціального досвіду, системи соціальних зв'язків і відносин», і більш вузько - як «формування почуття приналежності до якоїсь суспільної групі і набуття у ній певного статусу». Тому студентам було дуже важливо почути думки фахівців, які працюють в соціальних установах щодо різних аспектів безперервної взаємодії людини з різними соціальними середовищами, такими як сім'я, друзі, сусіди, суспільство, держава. Учасники форуму не лише окреслили проблеми складної системи взаємозв'язку між закономірностями процесу розвитку особистості людини на різних етапах його життя, а й обговорили питання широкого розуміння вирішення цих питань інститутами соціалізації, акцентуючи роль різних соціальних установ в процесах соціалізації, у тому числі й молоді. 
Володимир Довгаль розповів молоді про те, як служба зайнятості об'єднує роботодавців і працівників. Наголосив про важливість профорієнтації серед населення (у тому числі й ранньої, серед школярів) та консультування з можливостей не лише вибору професії, а й безкоштовного навчання робітничим професіям, актуальним на ринку праці за допомогою служби зайнятості. Зупинився на питаннях працевлаштування населення не лише за наймом, а й за допомогою програм підтримки та розвитку бізнесу. Підняв питання грошової підтримки на умовах соціально-страхових виплат та міграції трудових кадрів за кордон. «Наразі, наше сьогодення демонструє, що молодь виявляється однією з особливо уразливих категорій, що відчувають значні труднощі при працевлаштуванні. Молоді фахівці – випускники вищих навчальних закладів, які вперше шукають роботу, так само, як і молодь без освіти і спеціальності, традиційно входять до групи ризику та є найбільш проблематичними учасниками вітчизняного ринку праці. Специфікою означеної групи є наявність суперечності між соціально-професійною орієнтацією молоді та потребами роботодавців у робочій силі. Незбалансованість обсягів і профілів підготовки фахівців та потреб ринку праці в ряді випадків посилює проблеми працевлаштування випускників освітніх установ. Як показує практика, у наш час роботодавці надають перевагу більш досвідченим та кваліфікованим робітникам. – сказав він, – Мотивація до трудової діяльності є одним найбільш вагомим фактором, завдяки якій молодь може переконати роботодавця найняти саме молоду людину. Але потрібно пам’ятати, що перше враження про кандидата на посаду формується на перших же хвилинах спілкування. І служба зайнятості завжди радо допомагає навчитися подати себе вірно, як "смачну гарячу страву". Вчить складати резюме, проводити попередню телефонну розмову, а в подальшому й співбесіду з роботодавцем».
Слова Володимира Олександровича підтримала й фахівець з питань зайнятості сектору рекрутингу центру зайнятості Ольга Суворова: «Вже трохи більше року у службі зайнятості існує така форма роботи, як рекрутинг. І вона показує, що мотивований шукач роботи завжди скоріше працевлаштовується. Ми можемо привести багато прикладів нашої успішної роботи. Найголовніша наша мета – привести до співвідношення попит на робочу силу, та пропозицію. Фахівці служби зайнятості завжди готові допомогти працевлаштуватися. І до нас приходить багато молоді, у тому числі й студентської. одні хочуть заробити на період літніх канікул, інші - переходять на навчання за індивідуальним планом і шукають роботу на постійній основі. Ми всім їм намагаємося допомогти реалізувати себе в професійному плані. Тож запрошуємо і вас скористатися послугами служби зайнятості».
Форум довів що тема соціалізації молоді стає особливо затребуваною та актуальною проблемою. Лише завдяки соціалізації молода людина засвоює сукупність всіх соціальних і психологічних процесів, що дає можливість їй функціонувати як повноправному громадянину суспільства.
Крім представників служби зайнятості спікерами у заході були начальник служби в справах дітей Ізмаїльщини Світлана Арешкін, начальник Ізмаїльського міськрайонного відділу з питань пробації Ірина Тирон, провідний спеціаліст Білгород-Дністровського  інклюзивно-ресурсного центру Ірина Горбан, викладач кафедри соціальної роботи, соціальної педагогіки та фізичної культури ІДГУ Ганна Омельченко.