14.03.2019 | 13:40

12 березня 2019 року директор Березівської районної філії Одеського обласного центру зайнятості І. Соловйова та провідний фахівець з профорієнтації Одеського обласного центру зайнятості Н.Друзьяк прийняли участь у робочій зустрічі Березівської міської ради. Тема зустрічі: «Розвиток місцевих політик з урахуванням потреб ромського населення регіону». Участь у зустрічі прийняли представники офісу Уповноваженного з захисту прав людини Верховної ради, міський голова В. Григораш, президент ГО «Правозахисний Ромський центр» В. Кондур, представники соціальних служб. Було презентовано Проект «Право на вибір» за підтримки «Правозахисної групи меншин Європи».

Враховуючи те, що ромські діти продовжують залишатися однією з незахищених груп серед вразливих груп дітей в Україні, організатори заходу зупинились на відпрацюванні  шляхів вирішення питань їх соціального захисту. Були розглянуті питання паспортизації та отримання документів про освіту як дітей та і дорослого населення. В ході зустрічі обговорювались питання сприяння зайнятості мешканців ромської національності які проживають на території громад Березівського району.

Ірина Соловьова поінформувала присутніх про послуги служби зайнятості та можливість отримання робітничих професій у «Державному навчальному закладі «Одеський центр професіонально-технічної освіти державної служби зайнятості», можливості підтвердження результатів неформального навчання для працівників, які мають досвід за професією «кухар», але не мають відповідного документа про освіту.

Крім того, розглядалось питання спільного проведення для мешканців громад, особливо для ромського населення, профінформаційних заходів з презентації та інформування про можливості служби зайнятості.