14.01.2020 | 08:56

«Навчатись ніколи не пізно. І такі надумані перешкоди як брак часу, відсутність фінансової можливості і, навіть вік – зовсім не стають на заваді  прагненню  навчитись новому і повернутись до цікавої роботи», - така думка у Анатолія, який зараз є слухачем курсів «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення». У 54 роки, залишившись без роботи, чоловік вирішив кардинально змінити сферу своєї діяльності та отримати нові навички та знання. Важливу роль у прийнятті цього рішення зіграли фахівці Южненського міського центру зайнятості. Саме сюди звернувся по допомогу Анатолій. Перше, що запропонували чоловіку — пройти професійну консультацію з метою найбільш раціонального працевлаштування. Консультування ведеться за двома напрямками: консультація про реальні обстановини на ринку праці на даний момент та інформація про можливості навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації з метою набуття нових навичок або перекваліфікації.

Реально оцінивши свої можливості та ознайомившись з переліком професій, за якими міг би навчатися, Анатолій зважився та отримав направлення на навчання до Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Чоловік впевнений, що по закінченню навчання знайде нову роботу, де зможе втілити нові знання.

Процес переходу на пенсію складний в економічному, соціальному та психологічному плані. З метою уникнення цих наслідків фахівці Южненської міської філії  застосовують низку заходів і повертають осіб літнього віку до активної зайнятості. Так, протягом 2019  року 116 осіб старше 45 років  отримали статус безробітного, з них більше 70 знайшли роботу за сприяння фахівців служби зайнятості.