14.02.2020 | 14:15

В рамках проекту з ООН «Комплексний аналіз Державної служби зайнятості на національному, обласному та місцевому рівнях» представники ТОВ “Сівітта Україна” ознайомились з роботою Одеської обласної служби зайнятості. В рамках робочого візиту вони відвідали Одеський міський центр зайнятості та Одеський обласний центр зайнятості.

 

Заступник директора Одеського обласного центру зайнятості Галина Бородатюк розповіла про основні тенденції та ситуацію на ринку праці, впровадження новацій та власні напрацюваннями у роботі. Вона зазначила:  “Зайнятість — це економічна категорія, яка містить у собі такі поняття як легалізація зайнятості, подолання бідності, сплата податків тощо. Служба зайнятості готова долучитись до комплексного вирішення цих питань”.  

Основні акценти в розмові було зроблено на вивченні напрямків та механізмів взаємодії роботодавців зі службою, оцінюванні ролі центру зайнятості в регулюванні ситуації на ринку праці та шляхів підвищення якості та результативності роботи фахівців служби зайнятості.

Візитери ознайомились з організацією відділу рекрутингу. Основна задача рекрутингу - об’єднання ринку вакансій та ринку шукачів роботи. Показником ефективності роботи цього відділу є швидке укомплектування вакансій та працевлаштування кожного другого шукача роботи до набуття статусу безробітного.

Питання професійного навчання безробітних обговорювались за участі директора ДНЗ “Одеський центр професійно-технічної освіти ДСЗ” Романа Саржинського. Центр проводить навчання дорослого населення, його послугами користуються не лише мешканці Одеської області, а й всієї України (у минулому році тут навчались безробітні з 20 областей країни). Роман Саржинський зазначив: “Ми допомагаємо дорослим людям знайти себе. Понад 90% випускників ЦПТО знаходять роботу. Це підтверджує високий рівень навчання, кадровий потенціал навчального закладу та співробітництво з роботодавцями”. 

Представників ТОВ “Сівітта Україна” цікавили питання щодо складу безробітних, взаємодії з роботодавцями, застосування активних програм сприяння працевлаштуванню тощо.

Продовженням стала зустріч в Одеському обласному центрі зайнятості, яка  відбулась у форматі обговорення факторів і умов, що впливають на розвиток сучасного ринку праці, можливостей задоволення центром зайнятості потреб роботодавців у персоналі та актуальних напрямків покращення роботи у 2020 році.