21.07.2021 | 16:37

Як зрозуміти, що партнер вчиняє над вами насильство? Якими можуть бути наслідки систематичного тиску та як цьомузапобігти? Відповісти на ці та інші запитання жінок та розповісти про способи уникнення насильства в сім’ї, Одеський міський центр зайнятості запросив провідного інспектора Малиновського районного відділу філії державної установи «Центр пробації в Одеській області» Анастасію Гавенко. Насильство в сім'ї є сьогодні однією з найважливіших причин, які сприяють соціальному та психологічному нездоров’ю жінки, позбавляють її стабільності і безпеки. Але, як то кажуть, є можливість і необхідністьзапобігти проблемі.

Сьогодні, під час засідання клубу «Жіноча ліга», Анастасія визначила види насильства та роз’яснила присутнім як розпізнати домашнє насильство. Адже це не лише вербальне, фізичне чи сексуальне насильство (словесні образи, погрози, переслідування, залякування,побої чи згвалтування). Це і психологічний тиск – образи й приниження, ігнорування почуттів особи, і економічні утиски–умисне позбавлення житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів,заборона працюватичи контроль сімейного бюджету. Фахівець повідомила учасницям заходу,що в Україні діє закон «Про попередження насильства  в сім’ї», який захищає потерпілих від насильства.

«В тому разі, коли людина відмовляється від співпраці з поліцією, ми рекомендуємо скористатися допомогою професійних психологів. Наприклад, телефоном довіри щодо запобігання насильству громадської організації «Віра. Надія. Любов», психологи якої працюють в напрямку реабілітації жінок, постраждалих від різних форм насильства. Організація надає також і юридичні консультації. Домашнє насильство – не приватна справа сім’ї, не є нормою, йому немає виправдання. Це кримінальний злочин, а не любов, і сама жінка повинна припинити приймати насилля”, - підсумувала представник Центру пробації.