27.10.2023 | 10:13

З метою підтримки створення з нуля або розвитку вже існуючої справи, збільшення кількості робочих місць під час війни, державою вже другий рік надається фінансова допомога початківцям і діючим підприємцям у вигляді мікрогрантів за програмою «Є: робота» «Власна справа».

Такою пропозицією у 2023 році скористався молодий ізмаїльський підприємець Гирля Євген. Молодий чоловік дізнався про надання мікрогрантів за програмою «Є: робота» «Власна справа» від свого друга, який раніше отримав мікрогрант на відкриття свого другого барбершопу у Тернополі.

Нестримне бажання з підприємницької діяльності до Євгена перейшло від батька, який вже понад двадцять років займався переробкою зерна та соняшника.

Євген закінчив у 2016 році Механіко-технологічний фаховий коледж Одеського національного технологічного університету за спеціальністю «Tехнологія зберігання та переробки зерна» та одразу влаштувався до батька на роботу. Згодом у 2018 році здобув вищу освіту за своєю спеціальністю у Одеській національній академії харчових технологій. Почав працювати Євген з початку вантажником, потім вже під наглядом батька технологом, а згодом - директором виробництва борошномельно-круп’яних продуктів.

 Вже шість років підприємство Євгена працює та розширює види діяльності. Окрім виробництва борошномельно-круп’яних продуктів стали займатися переробкою соняшника, виробництвом паливних брикет та пілет. Під час розмови з фахівцями Ізмаїльської служби занятості Євген сказав, що усвідомив правильність обраного напрямку діяльності, коли у 2022 році після початку повномасштабної агресії російської федерації різко зріс попит на харчову продукцію підприємця. Тоді в умовах порушення звичних логістичних поставок не тільки дрібні підприємці, але й великі торгівельні мережі стали закупати борошно та крупи торгівельної марки «Бесарабський край».

Для отримання мікрогранту Євген склав бізнес-план та подав заяву онлайн через Портал Дія – Послуги – «Грант на власну справу». Після розгляду та захисту бізнес-плану, підприємець відкрив рахунок у АТ «Ощадбанк», куди перерахувались грантові кошти. За ці кошти Євген придбав технологічне обладнання. Слід зауважити, що грантові кошти надаються на безвідсотковій підставі терміном на три роки, а за виконання певних нетяжких умов навіть безповоротно.

Держава навіть під час війни спроможна підтримати тих, хто бажає почати зайнятися підприємницькою діяльністю, а також діючі бізнеси, які розширюються та потребують додаткових працівників. Перспективними є багато різних напрямків діяльності, які можна та треба розвивати.