оп
11.06.2019 | 15:04

Сьогодні, 11 червня, заступник директора Одеського обласного центру зайнятості Галина Бородатюк взяла участь у засіданні обласної тристоронньої соціально-економічної ради. Тема виступу: “Зареєстрована трудова міграція та легалізація праці іноземних громадян та осіб без громадянства в Одеському регіоні”.

У своєму виступі Галина Бородатюк зазначила, що легальне працевлаштування українських громадян за кордоном відстежується завдяки інформації суб’єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні. Так, протягом 2018 року на території Одеської області послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном надавали 198 суб’єктів господарювання (у 2017 році – 170 суб’єктів). Переважна більшість таких суб’єктів здійснювала діяльність в м. Одеса (92,4%).

Служба зайнятості не є посередником у працевлаштуванні за кордоном згідно законодавства. Однак, у 2017 році було підписано Угоду про тимчасове працевлаштування українських заробітчан в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль між Міністерством соціальної політики України та Управлінням з питань населення і імміграції при Міністерстві внутрішніх справ Держави Ізраїль.  Таким чином, в рамках реалізації зазначеної Угоди, служба зайнятості надає допомогу шукачам легального працевлаштування в Ізраїлі.

Також, одним з напрямків діяльності Одеського ОЦЗ є оформлення (надання) дозволів на застосування роботодавцями праці іноземних громадян та осіб без громадянства. З 2017 року спостерігається тенденція збільшення звернень роботодавців до Одеського ОЦЗ з метою отримання дозволу на застосування праці іноземних громадян. Це обумовлено тим, що Одеська область завжди була привабливою для іноземних громадян як туристичний і перспективний регіон для розвитку бізнесу, а також спрощеною процедурою отримання дозволу. У більшості випадків дозвіл отримується на застосування праці осіб, які є засновниками підприємств.

Сьогодні Одеська область займає 3 місце після м. Києва та Львівської області зі кількістю оформлених дозволів.

Також, на порядку денному розглядались питання виконання Програми розвитку конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва ив Одеській області на 2017-2020 року, питання захисту прав роботодавів та працюючих, та питання комплексної охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки.