оп
04.12.2018 | 11:34

До Міжнародного дня інвалідів, який проголошений Генеральною асамблеєю ООН 3 грудня, у Біляївській районній філії Одеського обласного центру зайнятості зустрілись за круглим столом працівники районних служб,  безробітні з обмеженими фізичними можливостями та осіби, які належать до 5 % квоти: учасники АТО та люди передпенсійного віку.

З вступним словом до присутніх звернулася спеціаліст центру зайнятості Наталія Халявіцька, яка звернула увагу присутніх на проблему працевлаштування людей зазначених категорій на сьогоднішньому ринку праці. «Як один із варіантів успішного працевлаштування є можливість отримати безкоштовно освіту в Одеському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості», - наголосила спікер.

Начальник відділу у справах ветеранів війни та надання пільг пільговим категоріям УПСЗН Біляївської районної державної адміністрації Ольга Касьяненко проінформувала присутніх про можність  безоплатно отримати послуги з професійної реабілітації, соціально-психологічного та медичного супроводу, проживання та харчування, що надаються інвалідам в центрах професійної реабілітації інвалідів.

Особливо зацікавив присутніх, а саме людей передпенсійного віку,  виступ начальника Біляївського відділу з питань призначення, перерахунку, виплати пенсій Малиновського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Одеській області Світлана Урванцева, яка познайомила присутніх із змінами, які відбулися в пенсійному законодавстві та відповіла на ряд запитані, що стосуються оформлення пенсій, можливість виходу на пенсію людей, які свого часу працювали без офіційного оформлення та чинники, які впливають на розмір пенсій.

Начальника бюро правової допомоги Мая Мосійчук проінформувала присутніх про пункти законодавства України, що захищають права людини, особлива увага була звернена на заходи проти насильства та дії щодо захисту прав людини.

Подібні зустрічі широко практикуються фахівцям центрів зайнятості, адже особисте спілкування з представниками соціальних служб надає реальну допомогу та відкриває нові можливості для кожного.