07.04.2016 | 15:59

У Любашівському районі відбулося засідання комісії з питань легалізації робочої сили. На обговорення були винесені питання щодо результатів моніторингу стану легалізації найманої робочої сили, а саме: 69 фермерських господарств району не сплачують ЄСВ та не використовують найману робочу силу, у тому числі господарства , які мають в обробітку понад 50 гектарів землі.

Для легалізації найманої робочої сили та виведення заробітної плати з тіньового сектору економіки, соціального захисту найманих працівників та тих, які шукають роботу, при районній державній адміністрації створено відповідну комісію. Ініціатором проведення чергового засідання став директор Любашівського районного центру зайнятості Олександр Панченко, який зазначив: «Використання праці найманих працівників без укладання трудових договорів і так звана „зарплата в конвертах” – явища, які, на жаль, міцно увійшли в наше життя та набули великих масштабів. Це не лише серйозна соціальна, але й економічна проблема. З таких заробітків не утримуються податки, не здійснюються відрахування до Пенсійного фонду, людина позбавляється права на оплачувану відпустку, відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, права на оплату лікарняного».

Під час роботи комісії Панченко М.О. запропонував провести перевірку щодо кількості найманих працівників, сплати єдиного соціального внеску, а також, повідомити голів сільських рад про рішення комісії та зобов'язати їх на місцях посилити роботу місцевих комісій по легалізації робочої сили, звернутися до керівників господарств, що в разі порушень трудового законодавства.

Голова Любашівської районної державної адміністрації Тетяна Скапровська, дала доручення членам комісії детально провести аналіз, розглянути питання притягнення до адміністративної відповідальності керівників господарств та скачування рішень про виділення землі.

Якщо не платиш податки, «ховаєшся в тіні» - нічого господарювати!