19.10.2020 | 15:35

На Арцизчині тривають спільні інформаційні заходи щодо подолання незадекларованої праці

Для зручності роботодавців фахівці з питань зайнятості Арцизької районної філії Одеського обласного центру зайнятості планують свою роботу спільно з представниками інших служб району.

Так, 16 жовтня була проведена зустріч з суб’єктами господарювання району, на яку був запрошений головний інспектор Відділу з питань оплати праці Головного управління Держпраці в Одеській області.  

Провідний фахівець з питань зайнятості Арцизької районної філії ознайомила присутніх з послугами, які надає роботодавцям державна служба зайнятості. А це є великою та реальною допомогою, особливо для починаючих власну справу.

Фахівець наголосила, що служба зайнятості надає допомогу з добору працівників, організації професійного навчання безробітних з урахуванням поточної та перспективної потреб ринку праці під конкретні замовлення роботодавців,  підтримку конкурентоспроможності громадян на ринку праці шляхом видачі ваучерів, підбір працівників на тимчасові робочі місця шляхом організації проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру. Також для  оперативного укомплектування вакансій організовуються та проводяться ярмарки та міні-ярмарки вакансій, а також надаються консультаційні та інформаційні послуги. В своєму виступі фахівець філії акцентувала увагу на стимулах для роботодавців, які створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них безробітних за направленням служби зайнятості. Такі працедавці мають можливість отримати компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за працевлаштованих осіб.

Під час бесіди з роботодавцями головний державний інспектор з питань оплати праці наголосив на необхідності дотримання вимог законів України «Про зайнятість населення», «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», Кодексу законів про працю України та «Про оплату праці», а також роз’яснив основні норми та порядки з питання правильності укладання трудових договорів.