оп
14.12.2018 | 14:20

Майже з моменту витоків створення Державної служби зайнятості України стояли п’ять співробітників Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості. Троє з них прийшли працювати у квітні та травні 1991 року, коли службу зайнятості називали ще Бюро по працевлаштуванню та пам’ятають першого директора цієї установи – Всеволода Костянтиновича Розуменко, якого у липні 91 року змінив на посаді Коп’ьов Євген Борисович. Ці троє – Неля Пилипівна Чеботаєва, Тетяна Петрівна Маковська та Олена Борисівна Зубриліна. А через деякий час у службу зайнятості прийшли працювати Володимир Олександрович Довгаль та Лариса Василівна Степаненко.

Ці п’ять співробітників пропрацювали у службі зайнятості більше двадцяти п’яти років і поділилися з нами спогадами подій, які найбільш запам’яталися за роки праці.

Першою подією було, безумовно, отримання першого комп’ютера. Фахівці розповідають, як кожного ранку його урочисто виносили та кожен вечір заносили назад до місця зберігання – кімнатки з решітками.

Ще однією яскравою подією , про яку згадують усі, був переїзд зі старого, тісного, темного приміщення у кілька кімнаток у нову, гарну, велику будівлю. Це відбулося 25 жовтня 1995 року. Було холодно. Але у всіх був гарний, енергійний настрій. І цілий тиждень приміщення приводили до ладу: вимивали вікна, підлогу. Облаштовували кабінети. А Володимир Олександрович не одноразово згадував і процес будівництва нового центру зайнятості, який і зараз є гарною спорудою та прикрашає наше місто.

Також згадують про впровадження ЄТОНу. І зараз фахівці зазначають - єдина технологія обслуговування клієнтів служби зайнятості – це технологія, яка допомагає раціонально та скоординовано розподіляти процеси обслуговування клієнтів служби зайнятості, оптимізує роботу фахівців та допомагає охопити широкий спектр потреб клієнтів служби зайнятості: роботодавців та шукачів роботи.

Яскравих спогадів за роки роботи дуже багато: це і запровадження традиційного дитячого свята – Конкурсу малюнків; і прокладення мережі по будівлі; і отримання нової комп’ютерної техніки; і зустрічі з роботодавцями; і отримання деякими клієнтами - безробітними одноразової виплати допомоги по безробіттю на відкриття власної справи, які через деякий час ставали роботодавцями та працевлаштовували людей, які шукали роботу на свої підприємства. Усього не перелічити.

Загалом, колектив у Ізмаїльському міськрайонному центі зайнятості, дружній, згуртований. Це – одне ціле, сім’я, моноліт із однодумців, які завжди прийдуть на допомогу, підставлять плече, протягнуть руку.

21 грудня Державній службі зайнятості виповнюється 28 років.

А 1 грудня 2018 року в Ізмаїльському центрі зайнятості була ще одна урочиста подія. Саме першого грудня двадцять років потому директором Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості був призначений Володимир Олександрович Довгаль – людина, безумовно, енергійна, кваліфікована – справжній фахівець своєї справи – і добрий друг та наставник. Володимир Олександрович не одноразово згадував свого вчителя – Євгена Борисовича Коп’ьова та сам старається бути схожим на нього. Він згадував, як прийшов працювати у службу зайнятості після ліквідації заводу Еталон. Вважав, що попрацює деякий час та знайде нову роботу. Але маючи гарного друга і наставника, працюючи у гарному колективі, стикаючись з проблемами самих різноманітних людей та вирішуючи їх,  у якийсь час зрозумів що робота у соціальній сфері – це його життя та його покликання. Що допомагаючи роботодавцям знайти кваліфікованого працівника, а шукачу роботи – працевлаштуватись на роботу, яка стане не лише його доходним місцем, але й буде приносити моральне задоволення – це найбільш благородна та потрібна справа.

Вітаємо всіх працівників Державної служби зайнятості з наступаючим святом і бажаємо здоров’я, гарного настрою, яскравих подій, які стануть не менш яскравими спогадами!