02.12.2016 | 13:07

До Міжнародного дня інвалідів проходить Всеукраїнська декада зайнятості для людей з інвалідністю. Захарівський районний центр зайнятості провів інформаційно – консультаційний захід на тему: «Cлужба зайнятості - інвалідам».

Захарівський районний центр зайнятості приділяє особливу увагу для вирішення проблем зайнятості та працевлаштування інвалідів, адже сьогодні у центрі зайнятості знаходиться 16 осіб з інвалідністю.

Вибір послуг, які надає служба зайнятості особам з інвалідністю, у кожному конкретному випадку залежить від мети звернення громадянина до центру зайнятості та бажання отримати ту або іншу послугу.

Особи з інвалідністю мають вільний доступ до усіх джерел інформації служби зайнятості де можуть самостійно чи за допомогою фахівця підібрати роботу, отримати послугу з профорієнтації та профнавчання, ознайомитись із вакансіями для інвалідів, оволодіти технікою пошуку роботи, обрати професію з урахуванням медичних показань, програми реабілітації.

Фахівці Захарівського РЦЗ говорили про проблеми працевлаштування осіб з інвалідністю та шляхи їх вирішення, зокрема, про недостатню кількість вакансій, які пропонуються роботодавцями для інвалідів, невідповідність вакансіям професії, яку вже має інвалід, недостатній рівень заробітної плати, що пропонується та інше. Для вирішення цих проблем центр зайнятості запропонував роботодавцям проводити індивідуальний підбір робочих місць із врахуванням особистих інтересів і уподобань кожного інваліда, працевлаштовувати людей з особливими потребами незалежно від групи інвалідності, згідно з рекомендаціями МСЕК, збільшити кількість вакансій та професій для інвалідів, забезпечувати гарантоване працевлаштування.

Під час засідання було наведено низку цифр, які свідчать про позитивну динаміку у роботі з даною категорією жителів Захарівки. Зазначалось, що із 24 осіб з інвалідністю, котрі звернулися в центр зайнятості протягом 2016 року, за направленням центру зайнятості було працевлаштовано 10 осіб, а професійне навчання пройшли 2 людей з інвалідністю.