11.09.2019 | 14:51

Успішні практики діяльності Одеської обласної служби зайнятості презентувались у рамках  програми ООН з відновлення та розбудови миру делегації служби зайнятості Донецької та Луганської областей, яка прибула 9 вересня до Одеської області. 

Програма перебування  була досить насиченою та максимально відповідала концепції візиту з обміну досвідом: «Вивчення кращих практик діяльності обласних та базових центрів зайнятості Державної служби зайнятості України».

У ході візиту учасники ознайомились з досвідом роботи Бідгород-Дністровського міськрайонного центру зайнятості та Одеського міського центру зайнятості. Саме на прикладі роботи цих центрів Одеська обласна служба зайнятості презентувала напрацювання та ділилась досвідом з питань допомоги громадянам у підборі роботи, співпраці з роботодавцями, надання послуг з підбору працівників.

“Вектор розвитку служби зайнятості залежить від нас. Необхідно визначити перспективні задачі та мати конкретний план їх рішення”, - зазначає директор Одеського обласного центру зайнятості Сергій Гаценко, - і ми готові до змін".

Гості відвідали потужне підприємство області — Одеський припортовий завод. ОПЗ - одне із найвідоміших підприємств України, яке є соціально відповідальним перед своїми працівниками і плідно співпрацює із службою зайнятості. "На цьому прикладі є можливість побачити наочно співпрацю та координацію дій між Одеською обласною службою зайнятості і роботодавцем", - зазначила заступник директора Одеського обласного центру зайнятості Галина Бородатюк. За 8 місяців цього року понад 150 шукачів роботи, за направленням служби зайнятості, поповнили колектив ОПЗ. А за період з 2011 року по 2019 Одеським припортовим заводом подано майже 1600 вакансій, з яких майже 1500 укомплектовані.

Такі результати досягаються великим досвідом співпраці та показує рівень довіри роботодавця до служби зайнятості.

Результати побаченого були обговорені за круглим столом “Нові форми роботи державної служби зайнятості. Рекрутинг у дії”. Цікавий діалог на завершення другого дня візиту колег перетворився на обговорення та уточнення нюансів впровадження в роботу новацій служби зайнятості. Валентина Смаль, керівник групи (Програма ООН з відновлення та розбудови миру, за фінансової підтримки Європейського союзу) зазначила: “Отримана інформація дуже важлива. Більше того вся теорія під час перебування підтверджувалась наочно. Ми маємо змогу відслідковувати всі ньюанси добре зробленої роботи та налагодженої співпраці служби зайнятості та роботодавців”.

Питання функціонування навчальних закладів ДСЗ, співпраця із соціальними партнерами, запровадження інноваційних методів та технологій також входило до плану перебування делагації в Одеській області. Адже обласна служба зайнятості має свій навчальний заклад “Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості”. Тож, останній день перебування був присвячений знайомству з ним. Директор центру Роман Саржинський претендував гостям найбільш важливі напрацювання центру. "За останній період було зроблено багато: налагодження робота з роботодавцями для навчання робітників під конкретне робоче місце, на підприємствах створені умови для проходження виробничої практики, активно проводиться неформальне та дуальне навчання бажаючих", - зазначає Роман Саржинський,.

Послуги служби зайнятості, на сьогодні, максимально доповнюють одна одну та сприяють скорішому результату. Так, робота служби не можлива  без проведення профорієнтаційної роботи. Це актуально як для шкільної молоді, таку і для осіб, що вже мають попередню освіту. В центрах зайнятості працюють фахівці які допомагають різним категоріям населення зорієнтуватись на сучасному ринку праці та мобільно змінюватись під його потреби. А ось молодь отримує допомогу ще на етапі вирішення питання отримання освіти та працевлаштування. Гарним прикладом роботи в цьому напрямі був профорієнтаційний квест з учнівською молоддю, на який булі запрошені гості.

Обмін напрацьованим досвідом учасників навчальної поїздки сприятиме подальшій роботі, націленій на задоволення інтересів роботодавців та кандидатів на ринку праці, впровадженню нових послуг з рекрутингу та кар'єрного консультування, які дозволяють максимально ефективно узгоджувати потреби та інтереси роботодавців та кандидатів на ринку праці, формуванню та використанню в роботі відпрацьованих моделей та навичок соціальної допомоги.