24.03.2020 | 15:27

 

Вже кілька років поспіль між Кілійською районною філією Одеського ОЦЗ та Кілійським відділом з питань пробації налагоджена плідна співпраця. Це стосується, перш за все, проведення спільних заходів для піднаглядових відділу пробації, мета яких - допомога у професійному самовизначенні, надання вичерпної інформації про послуги, що служба зайнятості безкоштовно надає шукачам роботи, сприяння у працевлаштуванні.

Від фахівців філії під час таких заходів їх учасники дізнаються про сучасний комплекс соціальних послуг служби зайнятості, про актуальні проблеми ринку праці та легальної зайнятості населення в Кілійському районі, про ризики та правову і соціальну незахищеність громадян, які працюють в тіньовому секторі економіки. З метою сприяння розвитку комунікативних вмінь, формування готовності до реальної самооцінки фахівцями філії проводяться профдіагностичні  тестування.

Одним з видів пробації є наглядова пробація, яка передбачає  здійснення наглядових та соціально-виховних заходів щодо суб’єктів пробації. Для кожного, хто перебуває на обліку у відділі пробації, складається індивідуальний план роботи, до виконання якого залучаються органи державної влади, місцевого самоврядування, підприємства, установи, волонтери, які стають надійними партнерами на шляху запобігання та зниження рівня рецидивної злочинності.

Питання зайнятості засуджених громадян, які перебувають на обліку в пробації, є надзвичайно актуальним на сьогоднішній день. Адже відсутність постійного місця роботи, стабільного доходу та складне матеріальне становище стає однією з основних причин, що призводить до вчинення кримінальних правопорушень. Саме з питань трудової адаптації надійним партнером для Кілійського відділу з питань пробації стала Кілійська районна філія Одеського обласного центру зайнятості.