30.05.2023 | 11:19

Ярмарок вакансій – це можливість діалогу з населенням: інформування про активні програми зайнятості, які направлені на сприяння працевлаштуванню безробітних, в тому числі ВПО, укомплектування робочих місць, професійну орієнтацію молоді у виборі професії, а також популяризацію робітничих професій, актуальних на ринку праці. 

Однією з активних програм зайнятості є ваучер. Так, 25 травня, під час проведення ярмарку, відбулась зустріч керівника Одеського обласного центру зайнятості Сергія Гаценка та керівника Одеської обласної ради Григорія Діденка з внутрішньо переміщеними особами. Їм було презентовано державну програму з підвищення конкурентоспроможності на ринку праці шляхом проходження навчання на підставі ваучеру за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності.

6 осіб з числа внутрішньо переміщених віком 45+, які мають страховий стаж більше 15 років, виявили бажання скористатись своїм правом – пройти перепідготовку та отримали під час заходу ваучери на навчання. З них чотири особи обрали робітничі професії «Кухар», «Кравець», «Електрогазозварник, «Оператор верстатів з програмним керуванням» та навчальний заклад, де проходитимуть навчання –  ДНЗ «Одеський центр ПТО ДСЗ». 2 особи, які отримали ваучер в цей день, обрали навчання у вищих навчальних закладах за спеціальністю «Психологія».

Працівниками Одеського обласного центру зайнятості та Одеської філії під час ярмарку вакансій кожному громадянину, зацікавленому у програмі навчання на підставі ваучера, було надано консультацію та відповіді на запитання щодо переліку професій, спеціальностей, за якими можливе проходження навчання, порядку отримання ваучера та документів, необхідних для цього.