Кожне суспільство виявляє наявні у нього унікальні риси, зокрема й через свою писемність.

Літературні гурмани, знавці мовних хитросплетінь, начитані й освічені люди, які за словом вже точно в кишеню не полізуть, — філологи відзначають своє професійне свято 25 травня.

Філологи — люди, які займаються тією сферою знань, яка вивчає духовну культуру суспільства, на основі змісту, мовного аналізу й існуючих стилів текстів, написаних суспільством.

День філолога, мабуть, одне з небагатьох свят, з яким можна вітати представників різних професій, а не лише тих, хто займається вивченням і вдосконаленням мови. Професійне свято філолога стосується багатьох фахівців, включаючи викладачів, літературознавців, коректорів, бібліотекарів. Виникнувши ще в стародавній Греції та Індії, філологія на рубежі XVII - XVIII століть вже склалася в самостійну науку. А сьогодні цей напрямок вважається цілою сукупністю супутніх наук, які вивчають культуру народів, виражену в національних мовах, фольклорі та літературі найрізноманітніших товариств людства. В Україні філологічну освіту можна отримати в будь-якому гуманітарному навчальному закладі. Головне, вибрати мову, яку доведеться вивчати протягом п`яти років. Затребуваність філологів у нашій державі вельми висока, оскільки ці фахівці зайняті в усіх сферах суспільства: школах, бібліотеках, засобах масової інформації, туризмі.

Сьогодні недостатньо, щоб філолог володів класичним набором знань з історії та теорії мови і літератури. Для того щоб бути затребуваним в професії, необхідно володіння навичками, що дозволяють виконати ключові завдання цифрової гуманітаристики.

Час накладає свої вимоги до необхідності вивчення принципів створення цифрових продуктів філологами, вчитися проводити експертизу текстів для сайтів, блогів та соціальних мереж, досліджувати візуальну складову тексту, створювати контент для сайтів, реалізовувати віртуальні літературні проекти.

У рамках свята в Україні прийнято проводити комплекс заходів, спрямованих на популяризацію мови, історії, культури та навіть філософії. Що цілком обґрунтовано, оскільки фахівець у галузі філології повинен мати воістину енциклопедичні знання. На базі різних вузів відбудуться наукові конференції та семінари. На пленарних та секційних засіданнях професіонали обговорять пріоритетні питання, що стосуються української мови, зокрема, і її значення на міждержавному рівні. На сьогодні всі заходи відбуваються.

Отримати освіту за напрямком філологія у Одеському регіоні можна у таких закладах:

  • Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського»;
  • Міжнародний гуманітарний університет;
  • Одеський національний морський університет;
  • Одеський національний університет імені І.І. Мечникова (ОНУ);