20.02.2020 | 13:44

Кожний безробітний, який проходив навчання в Одеському центрі професійно-технічної освіти за направленням Кілійської районної філії Одеського ОЦЗ, має свою історію. Але всіх їх об’єднує одне – задоволення і вдячність. Черговим підтвердженням цього стала розповідь мешканки Кілії Оксани Нестеренко, яка тільки що повернулася додому, маючи на руках свідоцтво манікюрника.

За освітою і досвідом роботи Оксана – бухгалтер. До звернення до служби зайнятості не працювала майже три роки, до того ж і підходящої роботи на час звернення до філії для неї не було. Результати психодіагностики показали її схильність до професій у сфері краси. На пропозицію безкоштовно отримати нову професію Оксана погодилася не одразу. Але в листопаді минулого року приступила до навчання. А далі – розповідь Оксани:

«Я дуже вдячна фахівцям філії за те, що скерували мене на навчання. Коли потрапила в ЦПТО – не повірила, що для безробітних створені такі умови. Спочатку ходила, все фотографувала і надсилала фото додому: кабінети, майстерні, гуртожиток, територію. А від самого процесу навчання я просто у захваті. Сподобалося все: і теоретичний курс, і практичні заняття. На початку навчання практичні навички ми відпрацьовували і на постійних клієнтах похилого віку (до речи, одна бабуся постійно приїздить аж з Білгород-Дністровського), і один на одному.

Приємно вразило, що викладали багато корисних курсів: право, техніку безпеки, охорону праці. Йшла мова і про санітарію, і про гігієну, і про хвороби нігтів. Мені особливо це дуже сподобалося, бо навіть в салонах краси я не бачила такого відповідального ставлення до питання чистоти робочого місця та інструментів. А ще були уроки економіки, на яких ми вчилися основам бізнес-планування на випадок відкриття власної страви.

Окрема подяка – нашому майстру Світлані Василівні Галанчук, яка взяла нас на початку навчання за руку і провела по всіх тайнах манікюрної справи. Прощалися ми з нею, як щирі подруги.

Наприкінці ми писали курсові роботи. Моя тема була цікавою: «Класичний обрізний манікюр і художній розпис: етнічні мотиви».

Я готова і хочу працювати, маю знання і бажання для цього. І щиро дякую всім, хто дав мені в руки нову професію».

А фахівці служби зайнятості і надалі здійснюватимуть щоденну кропітку роботу з метою допомоги безробітним знайти своє місце на ринку праці шляхом отримання нової професії. У поточному році 14 безробітних опановують робітничі професії в Одеському ЦПТО за направленням Кілійської районної філії.