12.09.2019 | 11:03

Локації “кондитер”, ‍“кухар”, “манікюрник”, “штукатур”, "слюсар” та інші необхідно було пройти учням ЗОШ Одеси під час професійного квесту “Profi city”. Практично казкова атмосфера справжнього міста була створена для них 11 вересня в Одеському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ.

Відкритість, легкість, небайдужість та професійність - все це про Одеський центр професійно-технічної освіти ДСЗ. Тому, не дивно, що квест «Profi city» викликав захват у учасників і заслужену гордість переможців.

Учні постійно беруть участь у подібних квестах, організованих Одеською обласною службою зайнятості, проте, інтерактивний профорієнтаційний захід «Profi city» на базі Державного навчального закладу «Одеський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості» проходить вперше.

«Profi city» організовано у формі пригодницької гри на тематику робітничих професій. 8 команд по 5 учасників отримали завдання пройти територією містечка майстрів за маршрутним листом з екскурсоводом (слухачем –адміністратором ЦПТО) і на кожній зупинці, відповісти на питання та взяти участь у своєрідному майстер-класі. Так, на зупинці «кондитер» майстер запропонував юним гравцям навчитися прикрашати кондитерські вироби солодкою мастикою, на зупинці «кухар» - спеціальним ножем для карвінгу різьбити візерунки на овочах та фруктах, на зупинці «манікюрник» професійно наносити картинки на тіпси. Інші зупинки навчили більш прозаїчнішим, але не менш важливим навичкам: пришити ґудзика, зібрати та встановити кран, покласти плитку.

Діти позитивно оцінили такий захід, адже це було активно, пізнавально, весело та цікаво, а головне, що жодна з команд не залишилась без призів. Найкращі отримали дерев’яний «Ключ до професій», який, до речі, виготовили слухачі Одеського центру ПТО.

Інтерактивну профорієнтаційну гру відвідала і делегація служби зайнятості Донецької та Луганської областей у рамках програми ООН з відновлення та розбудови миру, за фінансової підтримки Європейського союзу. Гості на власні очі ознайомились з інноваційними методами профорієнтаційної роботи Одеського міського центру зайнятості та Державного навчального закладу «Одеський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості». Як відзначили фахівці - допомагати планувати молоді своє життя разом з професією краще завчасно та у формі гри.