10.09.2019 | 16:06

Одеський припортовий завод відвідала сьогодні делегація служби зайнятості Одеської, Донецької та Луганської областей. У рамках проекту «Підтримка ЄС для Сходу України - відновлення та розбудова миру» вони знайомляться з кращими практиками співпраці Одеської обласної служби зайнятості з роботодавцями.

ОПЗ - одне із найвідоміших підприємств України, яке є соціально відповідальним пред своїми працівниками і плідно співпрацює із службою зайнятості.

"На цьому прикладі є можливість побачити наочно співпрацю та координацію дій між Одеською обласною службою зайнятості і роботодавцем", - зазначила заступник директора Одеського обласного центру зайнятості Галина Бородатюк.

За 8 місяців цього року понад 150 шукачів роботи, за направленням служби зайнятості, поповнили колектив ОПЗ. А за період з 2011 року по 2019 Одеським припортовим заводом подано майже 1600 вакансій, з яких майже 1500 укомплектовані. Найбільший попит спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування ( кожен п’ятий); кваліфікованих робітників з інструментом ( більше 18% ); професіоналів ( понад 12% ), фахівців ( більше 11% ) та на найпростіші професії ( майже 11% ).

Середній розмір заробітної плати у вакансіях становить 6.5 тис. грн, що на 1.3 тис. грн більше у порівнянні з 2018 роком.

Особлива увага службою зайнятості приділяється особам, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню: за вісім місяців 2019 року працевлаштовано майже 30 осіб цієї категорії до ОПЗ, з них 53% до набуття статусу безробітного. Зокрема, до служби зайнятості звертаються в пошуку роботи особи, демобілізовані після закінчення служби на сході нашої країни. Так протягом січня – березня на обліку перебували 3 учасники АТО, з них 2 працевлаштовані вже у квітні.