12.07.2019 | 14:58

Начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Одеського обласного центру зайнятості Ірина Юшкова взяла участь у проведені круглого столу “Сприяння комплексної соціально-психологічної реабілітації та адаптації тимчасово переміщенних осіб та членів їх сімей через стимулювання їх активності”.

Для ефективного вирішення наявних проблем ВПО необхідна тісна взаємодія органів державної влади та органів місцевого самоврядування вважає Ірина Юшкова. У своєму виступі вона зазначила: “Протягом 2014 - 2019 року майже 3 200  осіб, з числа внутрішньо переміщених з зони АТО, отримували послуги служби зайнятості. За сприяння служби роботу отримали більше 1100 з них”. 

Складність працевлаштування переселенців з Донбасу частково пояснюється їх професійною специфікацією. Враховуючи, що більшість вимушено переміщених осіб, мали спеціальність, що не відповідала ринку праці Одещини, набуття нової професії стало єдиним оптимальним рішенням для здобуття роботи. Так, майже 300 осіб проходили професійне навчання за направленням центрів зайнятості області. Для забезпечення тимчасової зайнятості осіб з числа ВПО службою зайнятості були організовані громадські роботи та інші роботи тимчасового характеру в яких прийняли участь майже 200 осіб. 35 бажаючих відкрили власну справу за сприяння служби.

Для ВПО служба зайнятості пропонує наступні послуги:

- пошук постійної або тимчасової роботи;

- організація власної справи та надання коштів для започаткування підприємницької діяльності;

- професійна підготовка або перепідготовка, підвищення кваліфікації;

- організація громадських або інших роботах тимчасового характеру;

- індивідуальні консультаційні, інформаційні та профорієнтаційні послуги;

- групові консультації – семінари з техніки пошуку роботи, тренінги, міні-ярмарки та ярмарки вакансій тощо.

З введенням у 2019 року в роботу служби зайнятості інституту карєрного радника послуги ВПО стали більш індивідуальними та взаємонаціленими на результат. Для кожного, хто звернувся, складається індивідуальний плани надання послуг та працевлаштування. Такий план є спільною програмою дій кар’єрного радника та зареєстрованого безробітного, що міститиме спільні зобов’язання обох сторін щодо пошуку роботи та забезпечуватиме індивідуальний супровід і організацію надання послуг. Тож послуги служби зайнятості модернізуються, стають більш комплексними та доступними.