В Одеській області сьогодні налічується більше 6 тисяч безробітних, серед них 82 відсотки – це жінки.
Нині жінки обирають для себе роботу, яка раніше традиційно вважалась чоловічою. Зараз жінки успішно працюють операторами верстатів, електромонтерами з ремонту та обслуговування сигналізації, охоронниками та, як показує досвід, у сучасних реаліях жінка може бути й кранівником, лісорубом, пічником, монтером колії, токарем і навіть слюсарем з ремонту транспортних засобів.
Вже близько півроку успішно працює тендітна дівчина Катерина за «чоловічою» професією - слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Вона звернулась за пошуком роботи до Южненського відділу Одеської філії Одеського обласного центру зайнятості, де кар’єрний радник запропонувала декілька варіантів працевлаштування. З усіх пропозицій обрали державне підприємство морський торговельний порт «Південний». І вибір був правильний. Сьогодні Катерина Безродна одна з найкращих працівників порту, яка своїм прикладом зламала стереотипи та надихає дівчат.
«Після закінчення 11 класу я вступила до Одеського центру професійно-технічної освіти, де за рік опанувала слюсарську справу. Моє бажання вчитися на такій професії підтримала моя сім’я. Мені подобається ремонтувати авто, от я і стала слюсарем і жодного дня про це не шкодую. Загалом я вже встигла відремонтувати до 50 машин», — каже Катерина.
Серед слюсарів вона єдина дівчина та це не заважає їй почуватися на роботі комфортно. Колеги до неї ставляться з повагою. Між собою лагідно кличуть «Гаєчка» і передбачають високі професійні успіхи. Працівники зізнаються, що наполегливість Катерини незабаром створить справжню конкуренцію чоловікам.
Відсутність необхідних професійних навиків не є перешкодою на шляху до працевлаштування. Служба зайнятості допомогає безробітним жінкам безкоштовно, у короткі терміни здобути затребувану на ринку праці професію, зокрема й шляхом стажування на робочому місці. А ще всі бажаючи можуть отримати ваучер на навчання.
Тож бачимо, що професія не буває чоловіча або жіноча. Кожен має обирати собі кар’єру за своїми здібностями та інтересами, а не орієнтуватися лише на гендерні упередження.