9 лютого своє професійне свято відзначають стоматологи.
З незапам’ятних часів люди лікували зуби.
Сучасна стоматологія – це високотехнологічна наука, що постійно розвиває методи лікування та профілактики захворювань ротової порожнини.
Сьогодні ринок стоматологічних послуг досить широкий. Всі бажають бути здоровими, гарними і мати сяючу посмішку, тому попит на професію стоматолог постійно зростає.
Стоматолог – це лікар, який визначає, лікує та запобігає захворюванням, пов’язаним із зубами, ротовою порожниною і щелепою.
Стоматолог діагностує захворювання ротової порожнини, займається профілактикою зубних хвороб, здійснює хірургічні втручання, реставраційні роботи (встановлення імплантів, зубних протезів, коронок), призначає необхідні препарати, інформує пацієнтів стосовно гігієни ротової порожнини та інше. Часто до стоматологів звертаються із естетичних міркувань.
Існує багато спеціалізацій у сфері стоматології: дитячий лікар-стоматолог, стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург, стоматолог-ортопед, ортодонт, стоматолог - пародонтолог, але багато сучасних стоматологів виходять за рамки вузьких напрямків, поєднуючи деякі функції різних спеціалістів.
Дотримуючись загальновизнаних медичних правил, стоматолог несе відповідальність за якісне лікування пацієнта.
Гарному стоматологу вкрай необхідні наступні якості: уважність, емоційна врівноваженість, організованість, розсудливість, терпіння, витривалість. Дуже важливими є відмінний зір, чіткий окомір, хороша пам’ять, розвинена дрібна моторика рук і взагалі міцне фізичне здоров’я.
Представники цієї професії повинні добре знати анатомію та фізіологію людини, розбиратися у рентгенограмах, професійно використовувати та слідкувати за модернізацією технічного оснащення, фармакології - все це є запорукою встановлення вірного діагнозу і ефективного лікування.
У наш час професія стоматолога престижна і популярна серед тих, хто бажає присвятити своє життя медицині, так як лікування зубів завжди актуальне. Стоматологи можуть працювати у державних та приватних стоматологічних клініках, у стоматологічних кабінетах та ін.
Щоб стати лікарем-стоматологом, необхідно здобути вищу освіту. Отримати професію стоматолога в Одеській області пропонує Одеський національний медичний університет та Міжнародний гуманітарний університет.
Слід підкреслити, що гарний стоматолог повинен постійно підвищувати рівень своєї кваліфікації.
За допомогою фахівців служби зайнятості можна отримати відповіді на запитання, які професії актуальні на ринку праці вашого міста, регіону, в Україні та можливо пройти профорієнтаційне тестування на платформі Державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар'єри (http://profi.dcz.gov.ua/tests/), що допоможуть краще пізнати себе та зробити правильний вибір професії.