Постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2018 р. № 459 «Про внесення змін до Порядку компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Постанова № 459) внесено зміни до Порядку компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою від 13.03.2013 р. № 153 (далі – Порядок). Звертаємо увагу, що зміни набрали чинності з дня офіційного опублікування Постанови № 459 - 13.06.2018 р.

Зазначений Порядок приведено у відповідність до вимог Закону України від 03.10.2017 № 2148 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій».

Основні зміни:

1. Повноваження щодо компенсації роботодавцям фактичних витрат у розмірі 50% суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) за працевлаштування на нове робоче місце особи передано від Пенсійного фонду України до Фонду загальнообов’язкового державного соціально страхування на випадок безробіття. Відповідні виплати здійснюють за рахунок Держбюджету центри зайнятості.

2. Щоб не втратити можливість отримання компенсації, слід буде підтвердити факти відсутності зменшення штатної чисельності працівників і фонду оплати праці. Для цього середньооблікову кількість штатних працівників і розмір фонду оплати праці за місяць, у якому перевіряються такі факти, порівняють із середнім значенням середньооблікової кількості штатних працівників та середнім значенням фонду оплати праці за 12 місяців, що передують місяцю перевірки показників, відповідно.

3. Для отримання компенсації роботодавець щомісяця протягом наступних 12 місяців з дня укладення трудового договору з особою, працевлаштованою на нове робоче місце, подає центру зайнятості довідку про виконання роботодавцем умов компенсації частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою ЄСВ (далі – довідка), за формою згідно з додатком до Порядку. Звертаємо увагу, що до набрання чинності Постановою № 459 відповідна довідка подавалася до Пенсійного фонду.

Нагадаємо, що виплата компенсації роботодавцю за створення нових робочих місць за рахунок Держбюджету у розмірі 50% суми нарахованого ЄСВ за відповідну особу за місяць передбачена абзацом 1 ч. 3 ст. 24 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. № 5067-VI. При цьому основною умовою її надання є щомісячна виплата заробітної плати протягом 12 календарних місяців таким працевлаштованим працівникам в розмірі не менше ніж три мінімальних зарплати (у 2018 році – 11 169 грн.) за кожну таку особу.

 

Анонс/Подія: 
Анонс події