Оператор котельні – це особа, яка обслуговує водонагрівальні і парові котли, що працюють на рідкому і газоподібному паливі або електриці.  Проводить запалювання, запуск і зупинку котлів і живлення їх водою, стежить за їх справністю під час роботи, спостерігає з контрольно-вимірювальних приладів за рівнем води в котлах, тиском та температурою пари, води.

З розвитком опалювального обладнання і застосуванням нових видів палива, сучасний ринок праці все більше потребує високої професійності кадрів, а роботодавці віддають перевагу кваліфікованим робітникам.

Щороку, напередодні опалювального сезону, служба зайнятості організовує професійне навчання за професіями «оператор котельні» та «машиніст (кочегар) котельні».

Варто зазначити, що для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Протягом вересня поточного року для 23 зареєстрованих безробітних  Ананьївської районної філії Одеського обласного центру зайнятості які мають  професію «оператор котельні» та «машиніст (кочегар) котельні»,  були організовані  курси цільового призначення за навчальною  програмою  «Особливості праці при обслуговуванні котельних агрегатів та установок, що працюють на різних паливах».   Навчальний процес здійснюється на базі Одеського центру професійно-технічної освіти. За угодою, викладачем для ананьївців, є інженер з охорони праці Ананьївського управління експлуатації газового господарства Агеєва Наталія Михайлівна

Оскільки професійне навчання проводилося під гарантоване працевлаштування, всі слухачі отримають направлення та будуть працевлаштовані з початком опалювального сезону.

Як правило, напередодні опалювального сезону, роботодавці починають шукати операторів та машиністів (кочегарів) котелень.

 

 

Анонс/Подія: 
Подія