27 жовтня 2022 року Ананьївською районною філією Одеського обласного центру зайнятості проведено семінар для роботодавців міста та району на тему “Легалізація зайнятості та заробітної плати працівників. Зміни які відбулись у законодавстві про зайнятість, трудовому законодавстві, та в законодавстві з питань охорони праці»  за участю: головного державного інспектора відділу з питань праці та заробітної плати Управління з питань праці Головного управління Держпраці в Одеській області Лисої Тетяни Володимирівни,  головного державного інспектора Подільського відділу нагляду в промисловості Головного управління Держпраці в Одеській області Клак Сергія Сергійовича, начальника Ананьївської державної податкової інспекції ГУ ДПС в Одеській області Голубенком Игорем Леонідовичем .

Захід відкрив директор місцевої служби  зайнятості Іван Непомящий, який зазначив, що роботодавець - це головний суб’єкт на ринку праці, проінформував про нові можливості державної служби зайнятості щодо стимулювання роботодавців до створення робочих місць в умовах воєнного стану, а саме довів порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, та порядок щодо компенсації оплати праці роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Зокрема акцептував увагу на актуальності в осінньо-зимовий період співпраці з роботодавцями по професійному навчанню зареєстрованих безробітних  за професіями «оператор газових котелень»,та «кухар».

Головний державний інспектор відділу з питань праці та заробітної плати Управління з питань праці Головного управління Держпраці в Одеській області Лиса Тетяна Володимирівна ознайомила роботодавців про  зміни в трудовому законодавстві під час воєнного стану, а саме про те, що з 15.03.2022 № 2136-ІХ вступив в дію Закон  України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану”,  роз’яснила особливості укладення та призупинення дії трудового договору, переведення і зміни істотних умов праці, порядку надання щорічних відпусток в умовах воєнного стану та їх тривалості. Окремо проінформовано про неприпустимість виплати заробітної плати в конвертах . Заробітна плата в «конвертах» не тільки порушує права найманого робітника, але й приносить збиток державі, шкодить її соціальній та фінансовій стабільності. Заробітну плату в «конвертах» без перебільшення можна назвати однією з найбільших на сьогодні перепон в економічному та соціальному розвитку держави. До того ж, вона позбавляє людину соціальної захищеності: людей старшого віку - достойних пенсій, хворих – оплати лікарняних листків, а безробітних – грошової допомоги по безробіттю.

Головний державний інспектор Подільського відділу нагляду в промисловості Клак Сергій Сергійович поінформував присутніх про те, що, відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 № 64 «Про введення воєнного стану в Україні», Урядом ухвалено ряд рішень щодо  забезпечення провадження суб’єктами господарювання господарської діяльності в умовах воєнного стану.

Так, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 2022 р. № 314 «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану», суб’єкту господарювання, який виконує певні види робіт та експлуатує машини (механізми, устаткування) підвищеної небезпеки, у період воєнного стану надається право здійснювати свою діяльність без отримання документів дозвільного характеру.

Однак необхідно подати декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства про охорону праці.

Сергій Сергійович роз’яснив присутнім на семінарі представникам суб’єктів господарювання м. Ананьїва та Подільського району всі деталі щодо реєстрації декларації в територіальному органі Держпраці.

Представник Державної податкової служби Голубенко Ігор Леонідович у своєму звернені до роботодавців  зазначив про те, що Державною податковою службою України в рамках підписаного Меморандуму про співробітництво та партнерство між ДПС та Держпраці узгоджено механізм спільної роботи щодо реалізації заходів, спрямованих на стимулювання платників податків та працівників до переходу від неформальних до задекларованих трудових відносин.

 Посадові особи інспекції праці, охорони праці та податкової служби та фахівці служби зайнятості окреслили план подальших спільних дій у напрямку контролю за дотриманням трудового законодавства у частині легалізації трудових відносин.

На завершення семінару роботодавці отримали кваліфіковані відповіді на свої запитання та погодилися з необхідністю удосконалення механізмів державного регулювання у сфері зайнятості населення.

Проведення таких спільних зустрічей  дає можливість детально аналізувати питання, які виникають у бізнес спільноти та оперативно знаходити шляхи їх вирішення.

Анонс/Подія: 
Подія