Одним з основних напрямків роботи служби зайнятості є організація громадських  та інших робіт тимчасового характеру і це неможливо без

спів­праці фахівців служби зайнятості,  органів місцевої влади та місцевого самоврядування, інших підприємств та установ, що виступають в якості роботодавців.

Тому Ренійська районна філія Одеського  ОЦЗ постійно співпрацює в цьому напрямку з органами місцевого самоврядування, зокрема з головами сільських рад та роботодавцями району.

 У зв’язку з складною ситуацією, яка склалася на селі, громадські роботи є основним джерелом  офіційних доходів для безробітних громадян та можливістю отримати страховий стаж.

Початковим етапом організації громадських робіт — є розробка та затвердження щорічної територіальної програми сприяння зайнятості населення та інших відповідних програм щодо організації громадських робіт. Таку програму розробляють органи місцевої влади, в ній визначають роботодавців на добровільних засадах, які залучають до роботи безробітних, види робіт, час роботи, та обсяги витрат.

14 грудня поточного року Ренійська РДА вже затвердила  Розпорядження «Про організацію громадських робіт»  на 2019 рік.

 Розширено перелік видів громадських робіт соціального напрямку, зокрема надання допомоги сім’ям , члени яких загинули, постраждали чи є учасниками АТО, особам з інвалідністю,  а  також  екологічний захист навколишнього середовища. 

 Активну участь у проведенні таких робіт беруть Долинська, Лиманська  та Плавнівська сільські ради. Так до громадських робіт  з ремонту на об’єктах соціальної сфери, прибиранню придорожних смуг,  прибиранню території  сіл з початку року  залучено 35 безробітних, що мешкають в цих селах та перебувають на обліку в центрі зайнятості, 17 з них відносяться до громадян, що мають додаткові гарантії в сприянні працевлаштуванню.

 Не припиняються і роботи тимчасового характеру, як на підприємствах сільськогосподарської галузі так і на інших ПОУ району.

 До таких робіт з початку року вже  залучено  284 безробітних, 109 осіб  з них відносяться до громадян, що мають додаткові гарантії в сприянні працевлаштуванню.

 Працевлаштовано після участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру   170 осіб.  

 Такі результати роботи ще раз підтверджують, що громадські роботи вигідні і для  громади і для безробітних.

Анонс/Подія: 
Подія