Щороку в останню неділю жовтня Україна відзначає День автомобіліста та шляховика.
Водій – спеціаліст, який відповідає за керування транспортним засобом, доставку вантажів чи пасажирів. 
Професія водій у сучасному її розумінні виникла одночасно з появою першого саморушного механізму з паровим двигуном у 1769 році. Керувати цією конструкцією могла лише спеціально навчена людина. У 1885-1886 роках Готлібом Даймлером і Карлом Бенцем були представлені автомобілі на бензинових двигунах внутрішнього згоряння. Згодом конструкції автомобілів зазнавали численних змін, з'явилася їх спеціалізація, але і зараз без професії водія неможливо уявити людське життя.
Робота професійних водіїв поділяється на наступні категорії: особистий водій займається перевезенням певної особи, виконує її доручення; водій-експедитор здійснює перевезення та доставку товару (вантажу); таксист зайнятий перевезенням пасажирів; водій громадського транспорту керує автобусом, маршрутним таксі, трамваєм чи тролейбусом; водій вантажного транспорту  перевозить вантажі; дальнобійник – водій великовантажного транспорту перевозить вантаж на великі відстані; водій спецтехніки не просто водить спецтранспорт, а й виконує різні роботи, для яких цей транспорт призначений.
Для роботи в кожному з напрямків необхідно відповідати певним вимогам.
Робота водієм вимагає уважності, вміння швидко перемикатися, концентруватись на дорозі, оцінювати ситуацію та миттєво приймати рішення у стресовій ситуації. Також потрібні: відмінний окомір, просторове мислення,  швидка реакція, хороша пам'ять. Незайвими будуть впевненість у собі, витривалість, емоційна стабільність, терпіння, відповідальність.
Для роботи водієм необхідні наявність водійських прав відповідної категорії, досвід роботи. Водій зобов'язаний знати правила дорожнього руху та поведінки на дорозі, проводити технічне обслуговування та дрібний ремонт авто, надати першу медичну допомогу.
Професія водій займає своє гідне місце в рейтингу найпопулярніших професій.
Водійська праця широко використовується у різних галузях сучасного життя: на промислових підприємствах, на автотранспортних підприємствах (у компаніях з автоперевезень, на автобазах, у таксопарках, автобусних парках тощо), у галузях сільського господарства, у автомобільному спорті та ін.
Останнім часом збільшується кількість жінок у цій професії. 
Щоб стати водієм, насамперед необхідно пройти навчання в автошколі, скласти іспити та отримати права, але роботодавці звертають увагу на досвід та наявність освіти. Диплом за професією водій можна отримати, навчаючись у професійно-технічних навчальних закладах: та коледжах.
Для отримання відповіді на питання: «Ким я можу бути?», можна пройти профорієнтаційне тестування на платформі державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар'єри (http://profi.dcz.gov.ua/), які допоможуть краще пізнати себе та зробити правильний вибір професії. В разі потреби у консультації, фахівці служби зайнятості нададуть її у будь-якому центрі зайнятості.