Кожну першу неділю жовтня за Указом Президента в Україні відзначають День вчителя.

Вчитель - це не лише фахівець, чия діяльність спрямована на навчання і виховання майбутніх поколінь, це, насамперед, людина, яка надає інформацію таким чином, щоб її запам'ятали, зрозуміли і навчилися застосовувати в житті.

Історія професії вчителя має глибоке коріння. З появою перших навичок виникли і вчителі. Вони не виділялися в окрему професію, але володіли навичками та передавали їх наступним поколінням, даючи змогу освоїти нові. Вперше згадка про вчителів звучить у Конфуція. Він говорив, що основним завданням даного фахівця є вміння відкрити нові знання учневі.

Вчитель - одна з найшанованіших, найпочесніших та найвідповідальніших професій. Вчитель будує майбутнє країни, від його праці залежить різнобічність розвитку знань молодого покоління, його переконання, світогляд, моральні якості. Педагогічна діяльність вимагає особливого покликання. Лише обрані можуть займатися вихованням і навчанням. Вчитель повинен любити і передавати свої знання іншим, захоплюватися процесом навчання і виховання людини. Успіх педагогічної діяльності залежить від комунікативних здібностей вчителя, уміння налагодити правильні взаємини з дітьми, слухачами.

Викладацька діяльність вимагає повної самовіддачі, цілковитої витрати розумових, фізичних та духовних сил. Вчитель повинен бути дуже тонким психологом, щоб розпізнати найкращі якості та схильності учнів та допомогти їх розкриттю. Від педагогів вимагається бути коректними, уважно ставитися до учнів, виявляти цікавість до своєї роботи, предмету. Сучасному вчителю необхідно володіти такими якостями як терпіння, інтелигентність, освіченість, тактовність, уважність, мобільність, ерудованість та стресовитривалість, мати почуття стилю, смаку, міри, володіти технічними засобами та сучасними освітніми новинками. Відмінні риси справжнього педагога - нестримне бажання постійно саморозвиватися, працювати над розширенням власного світогляду, вдосконаленням та пошуком сучасних методів викладання. Справжній вчитель ніколи не зупиняється в здобутті нових знань, бо педагогіка – це наука, яка не стоїть на місці, це постійний рух у ногу з часом.

Для роботи вчителем необхідна спеціальна педагогічна освіта. Вдосконалити свої знання можна на курсах та семінарах. Більшість вчителів мають вищу освіту і спеціалізацію з певних предметів. Вчителі молодших класів повинні володіти всіма основними предметами.

Вчитель – професія, яку потрібно любити душею, інакше працювати не вийде, ця унікальна професія залишається дуже затребуваною в умовах сьогодення.

За допомогою фахівців служби зайнятості можна отримати відповіді на запитання, які професії актуальні на ринку праці вашого міста, регіону, в Україні та пройти профорієнтаційне тестування на платформі державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар'єри (http://profi.dcz.gov.ua/tests/), що допоможе краще пізнати себе та зробити правильний вибір професії. В разі потреби у консультації, фахівці служби зайнятості нададуть її у будь-якому центрі зайнятості.