Штукатуром є робітник, що займається обробкою фасадів будівель на етапі їх зведення або ремонту.

Особливості професії: Штукатур - це працівник, без якого не обходиться будівельний процес. Щоб об'єкт був вчасно зданий в експлуатацію, потрібно об штукатурити всі стіни. Ця робота дуже копітка, адже інколи доводиться обробляти велику площу. Плюсом є хороша заробітна плата. З мінусів - не завжди сприятливі умови праці. Не виключено, що доведеться виконувати оздоблювальні роботи в спеку або мерзнути взимку. Подібного роду діяльність підходить не всім, адже вона небезпечна для здоров'я. Штукатуром не стати людині, яка страждає хворобами дихальної або серцево-судинної системи, має алергію на хімічні речовини або нездорово психічно.

Обов'язки: Штукатури беруть безпосередню участь у зведенні об'єктів і виконанні ремонтних робіт. Вони використовують різні кельми і шпателі. Істотно полегшує роботу застосування штукатурних рейок. В ході приготування розчину найчастіше використовують насадки для дрилів. Що стосується проведення робіт з затирання, то штукатури роблять їх вручну або вдаються до допомоги затиральних машин. Щоб штукатурка не обсипалася, часто використовують армуючи сітки. Основою для них служить арматурний дріт або полімерні матеріали. Важливі особистісні якості: гарна фізична форма; витривалість; відсутність проблем із зором; акуратність; відповідальність; уважність; швидка реакція; скрупульозність; розвинена дрібна моторика; відсутність страху висоти; відмінна координація; працьовитість; хороша пам'ять.

Навички і знання: Знання змішування кольорів, основні типи та особливості матеріалів, що використовуються під час штукатурення та подальшого проведення малярних робіт, види забарвлення, ключових властивостей розчинів, що містять хімічні добавки, способи підготовки поверхонь під штукатурку, методику нанесення декоративної штукатурки. Додатково, робота штукатуром передбачає вміння правильно поводитися з наявними в наявності ручним інструментарієм.

Перспективи і кар'єра: Професія штукатур є затребуваною. Попит на працівників подібного профілю вкрай високий серед різних організацій, як державних, так і приватних. Потреба в послугах штукатурів відчувають не тільки будівельні фірми. За бажанням, працівник може працювати з замовником безпосередньо. Послуги фахівців подібного профілю, які вважають за краще займатися приватною діяльністю, також має попит.

Навчання: Дана професія не вимагає наявності вищої освіти. Працювати за фахом можна відразу після закінчення ПТУ. В середньому, тривалість навчання складає 2 роки. З цієї причини учні можуть додатково освоїти спеціальність маляра або муляра. В ході практики можна знайти підробіток на будівельному об'єкті. Для цього необхідно вивчити специфіку роботи і працювати не гірше більш досвідчених колег.

Професію штукатура можна отримати в ДНЗ « Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості». Термін навчання: 4 місяці.