Грамотно складене резюме є наймогутнішим засобом самореклами на ринку праці. Воно повинно бути коротким, правдивим і не перетворюватися на роман. Головна мета - створити сприятливе враження про себе та переконати роботодавця в тому, що ви - саме та людина, яка зможе чудово виконувати дану роботу.

Для викладення досвіду роботи і відомостей про освіту використовуйте зворотній хронологічний порядок. Стиль резюме повинен відрізнятися: стислістю, конкретністю,  вибірковістю (чим стисліше буде інформація, тим краще, головне, щоб вона відповідала поставленій меті); чесністю (не включайте до резюме неправдиву інформацію, але правильно розставляйте акценти).

Уникайте негативної інформації в резюме, не згадуйте рівень майбутньої заробітної платні, а також довгострокові цілі в плані кар'єрного зростання. Не потрібно починати речення з «Я». Краще починати з активних дієслів типу «управляв», «досягав», «аналізував».

Зовнішнє оформлення резюме повинно зробити його читання максимально комфортним. Уникайте незрозумілих скорочень і довгих фраз. Друкуйте резюме на хорошому папері розбірливим і, по можливості, крупним шрифтом. Зробіть чітку рубрикацію тексту. Правильно розташуйте текст.

Резюме не повинно займати більше двох сторінок. Старайтеся вкластися в одну сторінку, а якщо все ж не вдалося вкластися в сторінку, вкажи в кінці сторінки, що продовження потрібно дивитися на наступному листі, а на всіх листах, окрім першого, зверху вкажи номер сторінки і своє прізвище.

Якщо у вас є проблеми при самостійній підготовці резюме, звертайтесь до фахівців служби зайнятості або пройдіть навчальний тренінг на Освітньому порталі державної служби зайнятості за посиланням: https://ode.dcz.gov.ua

В разі потреби у консультації, фахівці служби зайнятості нададуть її у будь-якому центрі зайнятості.

Контакти філій та центрів зайнятості доступні за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/kontaktni-telefony-oblasnyh-centriv-zaynyatosti

І як зразок - структура резюме

Заголовок (прізвище, ім’я, по-батькові).

Особисті дані (адреса, телефон, дата і місце народження, сімейний стан).

Мета пошуку роботи. Мета повинна розкривати інформацію про ту роботу, яку ти можеш і хочеш робити.

Освіта. Чим більше пройшло часу після закінчення навчання, тим менше місця ця частина повинна займати в резюме. Випускники і студенти повинні приділити цій рубриці велику увагу, оскільки досвід роботи, якщо і є, то менш значущий.

Досвід роботи. Наводиться в зворотному хронологічному порядку з вказівкою дати, місць роботи, посад, основних функцій і досягнень.

Додаткова інформація. Слід включити відомості про ступінь володіння іноземними мовами, про навики роботи на персональному комп'ютері (бажано з посиланням на  програмні засоби), у разі потреби, про наявність водійських прав. Взагалі ця рубрика може включати все, що підвищує твою цінність в очах роботодавця.

Резюме також може містити:

стислий опис кваліфікації;

відомості про громадську діяльність;

повідомлення про військову службу;

вказівку готовності до відряджень;

вказівку готовності до роботи з ненормованим робочим днем;

відомості про рекомендації.

При цьому, не слід забувати про обережність і відчуття міри при включенні в резюме додаткової інформації. В кінці можна зазначити коротку характеристику твоїх особистих якостей, наприклад: енергійний, вимогливий до себе та інших, хороший організатор. При цьому пам'ятай, що резюме повинно складатися з правдивої інформації.

Дата складання резюме. Дата складання резюме додає йому чіткість і конкретність. Бажано надавати резюме з поточною датою. Найголовніше, щоб резюме досягло своєї мети: інформація, що в ньому повинна зацікавити потенційного роботодавця.