У 2019 році Всеукраїнський день дошкілля припадає на 29 вересня.

Професія вихователя і всіх працівників дошкільних установ вимагає від більшості глибокої самовіддачі, величезного терпіння і нескінченної любові до своєї справи. Виховання дітей на початку їхнього життєвого шляху - не просте завдання, але від його успішного вирішення залежить майбутнє. Дитячий садок для малюків не дарма вважають першою школою життя. Той фундамент, який закладається в нас з самого дитинства, служить нам підґрунтям і основою в подальшому житті.

В першу чергу вихователь – це людина, яка постійно знаходиться поруч з дітьми: в групі, на прогулянці, під час обіду і сну. Кожну хвилину і секунду він повинен неухильно стежити за їх добробутом та безпекою.

Вихователь займається освітою дитини: вихованням, навчанням і розвитком. Проводить зарядки, заняття з розвитку мовлення, навичок усного рахунку, читання, малювання, ліплення, природознавства.

Розвиває у дітей увагу, пам'ять, мислення, кмітливість, ініціативність, навички спілкування. Знайомить з етичними і естетичними нормами поведінки в суспільстві.

Організовує проведення часу дітей: ігри, щоденну прогулянку, інші заходи відповідно до режиму дня. Несе відповідальність за життя і здоров'я дітей.

Для успішного оволодіння професією людина повинна бути уважною, відповідальною, чуйною, тактовною, товариською, терплячою, проявляти схильність до роботи з дітьми. Бажано мати хорошу пам'ять, увага, високі комунікативні здібності.

Потрібні загальна культура й ерудованість, грамотна й виразна мова, добре поставлений голос й уміння управляти колективом.

Також необхідні стресостійкість, вміння контролювати свою поведінку і емоції, міцна нервова система. Робота вихователя, хоча і не супроводжується підвищеними фізичними навантаженнями, проте протікає в умовах постійного психоемоційного напруження.

Спеціальність можна отримати в педагогічному коледжі за спеціальністю «Дошкільна освіта».

Зазвичай, за час навчання людина освоює не лише професію вихователя, а й ще одну додаткову спеціалізацію на вибір: керівника образотворчої діяльності, фізичного виховання, логопеда, дитячого психолога, викладача англійської мови для дошкільнят і т. д.

Вихователь працює в дитячому саду: у групі, спортзалі, також на повітрі, на території для прогулянки. Робочі місця є в дитячих дошкільних установах, розвиваючих центрах, приватних дитячих садах.

Можливості для кар'єрного зростання невеликі: підвищення рівня освіти, накопичення стажу роботи відбиваються на рівні доходів, проте ще не забезпечують просування службовими сходами.

Є шанс коли-небудь зайняти місце завідувача дитячого садка або стати чиновником органів управління освітою. Можна зайнятися підприємництвом, наприклад, створивши приватний дитячий садок або розвиваючий центр.

А найголовніше – це любов до дітей. Основна вимога, яка не прописано ні в одній інструкції: любити дітей і дбайливо до них ставитися.

Вакансій за даною спеціальністю вистачає. Головне, щоб вистачало любові до дітей.