Кожна людина працездатного віку мріє про цікаву, перспективну роботу. Особливо це актуально для тих, хто наразі її втратив. Тож, пропонуємо розглянути інформацію психологів (за інформацією сайту nashamama.com/psyholog, які свідчать, що саме Шерлок Холмс надавав слушні поради з пошуку роботи.

 Отож, по - перше: Аналізуйте майбутнього роботодавцяЯк тільки ви натрапили на вакансію, що вас зацікавила - вирушайте на сайт компанії, подивіться її сторінки в соцмережах. Там ви знайдете дані про те, чим пишається і що хотів би показати людям цей роботодавець. Уважно переглянувши сайт, ви зможете зрозуміти деякі особливості корпоративної культури компанії, цілі і термінологію, якою користується роботодавець. А це не тільки дасть можливість правильно розставити акценти в резюме, забезпечити його потрібними деталями, але й допоможе під час співбесіди.

По-друге: Визначте контекстОзнайомтеся не тільки безпосередньо з роботою компанії, але й з тим, яка ситуація по галузі в цілому. Це особливо важливо, якщо ви міняєте сферу діяльності або переходите на роботу в суміжну галузь. Почитайте статті в медіа, виділіть «великих» гравців у цій сфері, постарайтеся зрозуміти, яке місце займає ваш потенційний роботодавець. Якщо ви зможете продемонструвати роботодавцю знання ситуації і розуміння процесу в більш широкому плані, це відразу додасть вам переваги як кандидату.

По-третє: Говоріть з людьми. Під час пошуку роботи не забувайте використовувати різні канали. Розкажіть своїм знайомим, що ви шукаєте роботу. Також не забувайте про спілкування в соціальних мережах, блогах, профільних спільнотах і т. д. Можливо, вам вдасться дізнатися про вакансії, або отримати пропозицію безпосередньо.

Вчетверте: Не випускайте з уваги конкурентівПереглядайте резюме людей, які шукають схожу роботу. Це дозволить вам залишатися в курсі ситуації на ринку, краще орієнтуватися в тому, як ви виглядаєте на тлі інших кандидатів і які додаткові навички варто освоїти. Крім того, це допоможе вам оновити своє резюме, щоб воно виглядало більш актуально.

Думайте на крок вперед. Підготуйтеся до каверзних питань на співбесіді. Як правило, будь-яка співбесіда складається з питань про сильні і слабкі сторони, мотивацію працювати в компанії, бачення себе в майбутньому і т. д. Швидше за все, вас також запитають, чому, на ваш погляд, компанія повинна найняти саме вас, або чому ви кращий кандидат. Ці питання можуть застати вас зненацька, однак невелика підготовка допоможе уникнути цього. Продумайте наперед лаконічні відповіді з декількох речень. Не забувайте кожну з відповідей підкріпити прикладами. Також, найімовірніше, вас запитають, чи є у вас якісь питання до роботодавця. Варто заздалегідь продумати і їх.

Вп'яте: Читайте між рядків. Перш, ніж відправляти резюме, постарайтесь проаналізувати, що саме хоче знайти в співробітнику роботодавець. Уважно прочитайте перелік вимог до претендента. Адаптуйте своє резюме до вимог роботодавця. Готуючись до співбесіди і продумуючи відповіді, так само відштовхуйтеся від списку вимог, адже ваше основне завдання - показати, що ви саме той, кого шукає компанія.

Вшосте: Приготуйте "план Б".   Блискучий детектив Шерлок був готовий до будь-якого розвитку подій, і невдачі не вибивали його з колії. Будьте готові до того, що іноді процес отримання роботи затягується - наприклад, вас можуть запросити на друге або навіть третє інтерв'ю, між якими буде проходити чимало часу. Не варто витрачати цей період даремно. Продовжуйте переглядати вакансії і продумайте, що ви будете робити далі, якщо вас не візьмуть на цю роботу. "План Б" не тільки заощадить ваш час, але пом'якшить психологічний дискомфорт.

Ці та інші поради з пошуку роботи ви зможете отримати від спеціалістів служби зайнятості на спеціалізованих семінарах.