Пошук нового місця праці дуже рідко проходить швидко й безболісно, а іноді він затягується на тривалий час. Сподіваємося, що десять підказок не тільки допоможуть Вам знайти омріяну роботу, а й полегшать процес працевлаштування.

Резюме

 Перший крок – написання резюме. Виповнити анкету треба дуже відповідально. Не просто перечислити попередні місця роботи та навчання, а коротко пояснити працедавцю, чому його компанії потрібні саме Ви. На кожну вакансію необхідно надіслати окреме резюме, в якому вказати досвід, компетенцію і навички, необхідні для виконання конкретної роботи. Правильно сформуйте свої досягнення, прослідкуйте, щоб інформація легко читалася, за можливості – вмістіть відповідну фотографію.

Супроводжуючий лист

Щоб Ваше резюме не залишилося поза увагою роботодавця, скеруйте до нього супроводжуючий лист. Адресу електронної пошти можна довідатися на сайті підприємства. Коротко опишіть, яка вакансія Вас зацікавила, чому ця пропозиція працевлаштування найбільш прийнятна для Вас, і саме Ви – найкращий претендент.

Телефонний дзвінок

Наступний крок – телефонна розмова. Не варто телефонувати до компанії відразу після надсилання резюме, почекайте кілька днів. Розпочинайте діалог із повідомлення свого імені та прізвища, назви вакансії, дати відправки резюме. Довідайтеся, чи отримали в компанії Ваш презентаційний лист, уточніть, коли можна довідатися результати його розгляду. Розмову треба вести ввічливо, чітко, лаконічно. Попередньо напишіть план викладу думок на аркуші паперу, щоб лишній раз не схибити. Це свідчитиме про те, що Ви – грамотна особа, котра вміє висловлювати власні міркування й цінує час інших.

Приходьте вчасно

Якщо Вас запросили на зустріч з питання працевлаштування, не запізнюйтеся! Здебільшого менеджер з підбору персоналу проводить щоденно декілька співбесід. Тому затримка Вашого візиту може не тільки порушити його графік роботи, а й спричинити упереджене ставлення до Вас. Однак і сидіти тривалий час у коридорі не потрібно. Прийдіть за 10-15 хвилин до початку діалогу, щоб встигнути привести себе до порядку й зібратися з думками.

Зовнішній вигляд

Перше, на що звертає увагу роботодавець під час зустрічі, це те, як Ви виглядаєте. Одягніться охайно, вбрання повинне бути чистим, відповідати майбутній посаді та іміджу компанії. У руці – портфель або ділова сумка. Жодних поліетиленових пакетів, не варто приходити на співбесіду з нежитю або, ще гірше, після похмілля. У таких випадках краще візит перенести.

Самопрезентація

Ви повинні підготувати відповідь на стандартне запитання рекрутера «Розкажіть трохи про себе». Повідомлення має містити кілька речень, в яких необхідно стисло викласти цікаві для роботодавця відомості. Завершити розмову треба логічними висновками: чому Ви відповідаєте вимогам, які висуває компанія до претендентів, зазначте попередній досвід роботи, досягнуті результати, зацікавленість працювати саме в цій фірмі. Грамотна самопрезентація – дуже важлива. Не соромтеся «продавати» свої знання та вміння, розкажіть, які особистісні дані допоможуть Вам якісно виконати обумовлені обов’язки.

Відповіді на запитання

Через хвилювання Ви не завжди зможете чітко сформувати відповідь на запитання. Тому складіть перелік найбільш поширених запитань під час кваліфікаційного інтерв’ю й підготуйте відповіді на них. Репетицію проведіть вдома. Намагайтеся не ухилятися від теми розмови, будьте чесними та відкритими до співпраці.

Інтерес

Восьмий крок – проілюструйте зацікавленість до майбутньої роботи і працедавця. Продемонструйте відомості про компанію, що Вам відомі, проекти, які реалізовує фірма, можливості Вашої співучасті в них. Таку інформацію можна знайти в Інтернеті.

Позитивний настрій

Проявіть лояльність до співбесідника, будьте впевнені у своїх силах, а ще – ввічливі й оптимістично налаштовані, доброзичливо всміхайтеся, намагайтеся не хвилюватися. До того ж – вимкніть мобільний телефон і не перебивайте партнера. Така поведінка викличе повагу й відповідні позитивні емоції.

Індивідуальність

Не буває однакових претендентів на ту чи іншу посаду. Тому завершальний крок – Ваша індивідуальність. Під час співбесіди використайте всі свої сильні сторони. Якщо у Вас великий досвід роботи, то детально розкажіть про свої професійні вміння та досягнення. Якщо Ви – особа комунікабельна, зробіть ставку на самопрезентацію. Якщо Ви – вчорашній студент, акцентуйте увагу на ентузіазмі та великому бажанні працювати й розвиватися професійно.