Щорічно, у останню неділю травня, у День хіміка вітають асистентів і лаборантів, вчених і студентів, практиків і теоретиків, всіх працівників хімічної та нафтохімічної промисловості.

У сучасному світі не те, що важко, – неможливо знайти галузь промисловості, технічні і побутові вироби, гаму завдань з охорони навколишнього середовища і здоров’я людей, де не була би задіяна хімія, хімічна наука і хімічна технологія. І навіть, якщо об’єктивно оцінити минулі й сьогоденні проривні інноваційні досягнення людства, то можна констатувати – більшість з них, якщо не всі, базуються на хімії або на її теоретичному прикладному застосуванні.

Хімік – фахівець, пов’язаний з наукою про властивості, будову речовин, методи та засоби раціональної хімічної переробки сировини, напівфабрикатів і промислових відходів.

Домінуючі види діяльності:

хімічний аналіз і дослідження складу речовин, продукту, напівпродукту (проміжного з’єднання), сировини реакційної суміші; вивчення властивостей різних речовин; прогнозування використання речовин у народному господарстві; хімічний синтез (одержання визначеного продукту, що володіє заданим хімічним складом і будівлею); одержання, виробництво різних речовин у промислових масштабах (мінеральних добрив, інсектицидів, добавок і ін.); та багато інше.

Якості, що забезпечують успішність виконання професійної діяльності:

Здібності: високий рівень концентрації і стійкості уваги (здатність протягом тривалого часу утримувати увагу на одному предметі чи виді діяльності); уміння аналізувати і систематизувати велику кількість інформації; здатність займатися тривалий час кропіткою роботою; висока поміхостійкість; уміння сприймати і розрізняти широкий спектр кольорів і відтінків; гарна пам’ять на символи і знаки, гарний нюх, тонка ручна моторика.

Особистісні якості, інтереси і схильності: організованість, чіткість, зібраність, самоконтроль, акуратність, посидючість, терплячість; завзятість, допитливість.

Якості, що перешкоджають ефективності професійної діяльності: неакуратність, неохайність; неуважність, неорганізованість; відсутність схильності до дослідницької діяльності; дальтонізм.

Отримати освіту та пов’язати своє життя з хімічною наукою напевно перспективно настільки ж наскільки перспективно мати взагалі яку-небудь спеціальність: можна заробляти на ній дійсно відмінні гроші. Якщо є інтерес до цієї сфери, то застосувати свої знання зараз є де, причому практично в будь-якої спеціалізації (органіка/неорганіка/аналітика і т.д.). Наші хіміки цінуються і за кордоном.

Області застосування професійних знань: галузеві й академічні науково-дослідні інститути; хімічні підприємства і комбінати (по виробництву пластмас, синтетичних волокон і тканин, добрив і т.д.); підприємства харчової промисловості; освітні установи (школи, технікуми, інститути, університети); підприємства целюлозно-паперової промисловості; медичні установи (фармацевтична промисловість).

Професії: агрохімік, біохімік, геохімік, гідрохімік, лаборант хімічного аналізу, фармацевт, хімік, хімік експертно-криміналістичної лабораторії тощо.

Виші и коледжі, у яких можна отримати спеціальність пов’язану з хімією у Одеському регіоні:

  • Одеський національний політехнічний університет (ОНПУ);
  • Одеський державний аграрний університет (ОДАУ);
  • Одеський національний університет ім. Мечникова (ОНУ);
  • Одеська національна академія харчових технологій (ОНАХТ);
  • Коледж нафтогазових технологій, інженерії та інфраструктури сервісу Одеської національної академії харчових технологій (КНТІІС ОНАХТ).

Для отримання відповіді на питання: «Ким я можу бути?», можна пройти профорієнтаційне тестування на платформі державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар'єри (http://profi.dcz.gov.ua/) та пройди тести (http://profi.dcz.gov.ua/tests) які допоможуть краще пізнати себе та зробити правильний вибір професії. Для цього в розділі «Тести» обери напрямки, за якими ти можеш оцінити: швидкість мислення; аналітичні здібності; здатність до логічного мислення; стресостійкість та адаптивність;здатність до командної роботи; твій емоційний інтелект EQ; яка сфера діяльності тобі підходить; комунікативні та організаторські здібності; схильність до підприємницької діяльності.

Якщо потребуєш консультації фахівця з , можливо звернутись до найближчого центру зайнятості адреси за посиланням: https://ode.dcz.gov.ua/publikaciya/kontaktni-dani-filiy-odeskogo-oblasnogo-centru-zaynyatosti-ta-bazovyh-centriv.