Швидкоплинна весна незабаром зміниться літом. І в пору відпусток на Одещині професія аніматора стає особливо актуальною.

Назва професії «аніматор» пішла від англійського слова «animate» - надихання, оживлення.

Аніматори – це азартні, активні люди, які можуть з ранку до вечора на курорті, в будинку відпочинку, санаторії розважати дітей і дорослих різними забавами, танцями, піснями, спортивними змаганнями. Аніматори – це творчі люди, які весь час придумують різноманітні вистави та ігри. Вони і сценаристи, і режисери, і артисти.

Основною метою професійної діяльності аніматора є подолання засобами мистецтва і культури кризових явищ у духовній культурі дітей, підлітків і молоді, а також підвищення ролі культури і мистецтва в багатогранному процесі їх виховання.

Професія аніматора належить до сфери соціально – педагогічної роботи і є різновидом професії соціального педагога.

Основним завданням професійної діяльності аніматора, як і професійної діяльності соціального педагога, є:

  • стимулювання залучення дітей та підлітків до різних видів мистецтва;
  • організація культурно – освітньої діяльності;
  • розвиток зацікавленості дітей, підлітків, молоді до народних звичаїв, обрядів, народної культури, мистецтва, історії народу;
  • сприяння ранньому виявленню і розвитку творчих здібностей дітей і підлітків;
  • допомога в організації спільної культурно – художньої діяльності дітей і дорослих.

Професія аніматора висуває досить високі вимоги до спеціаліста. Він має бути, у першу чергу, гуманною і доброзичливою, чуйною і турботливою людиною, мати розвинене художньо – образне сприйняття і мислення, добре орієнтуватись в специфіці різних видів мистецтва. Обов’язковими якостями аніматора є психологічна і педагогічна освіченість, комунікативні і організаторські здібності, висока загальна культура.

Підготовка аніматорів здійснюється у вищих та професійно-технічних навчальних закладах педагогічного і культурно – освітнього профілю.

 Якщо ви бажаєте отримати більш детальну інформацію, звертайтесь до центрів зайнятості.