День системного адміністратора (також відомий як День сисадміна) - свято, яке відзначається в останню п'ятницю липня з метою вираження вдячності співробітникам, які виконують обов'язки системних адміністраторів.

Системний адміністратор - це співробітник організації, установи або компанії, посадові обов'язки якого передбачають забезпечення штатної роботи парку комп'ютерної техніки, мережі та програмного забезпечення.

Основні функції та обов’язки. На системних адміністраторів покладено одне з найбільш відповідальних завдань - забезпечення надійної інформаційної взаємодії між нами. Робота великих і малих корпоративних мереж, глобальної мережі Інтернет, величезна кількість локальних систем і програмних комплексів, що включають в себе не тільки поштові системи або сервери баз даних, а також багато іншого - все це налагоджено і функціонує завдяки фахівцям цієї унікальної професії.

Навички, якими повинен володіти системний адміністратор.

До основних навичок відносять теоретичні знання програмно-апаратного комплексу і практичний досвід адміністрування великої кількості серверів. Володіння англійською мовою на рівні читання технічної документації і наявність дипломів про закінчення спеціалізованих курсів є обов'язковими вимогами, що пред'являються до представників цієї професії. Системний адміністратор повинен завжди бути в курсі змін, що постійно відбуваються в цій області.

Якості, якими повинен володіти системний адміністратор: відповідальність, уважність, наполегливість, гнучкість мислення, комунікабельність, самонавчання та інші.

Плюси та мінуси професії:

«+»

  • самостійне планування робочого часу,
  • цікава неодноманітна робота;
  • потреба у фахівцях у будь-якій сфері,

«-»

  • ненормований робочий день,
  • випадки позаштатних ситуацій.

Професійне навчання. Здобути професію можна у вищих та середніх спеціальних навчальних закладів I-IV рівня акредитації, а також різноманітних курсах. Важливою умовою подальшого успішного розвитку системних адміністраторів є наявність документа про закінчення курсів по тій операційній системі, з якою вони планують працювати.