21.04.2017 | 12:26

20 квітня 2017 року в Одесі відбулася нарада керівників обласної служби зайнятості. Підсумовуючи результати роботи за 1 квартал 2017 року директор Одеського обласного центру зайнятості Сергій Гаценко зазначив: «Реформи ефективні тільки тоді, коли вони йдуть знизу і орієнтовані на клієнта та враховують вимоги часу. Нічого не зміниться, якщо ми самі не захочемо бути корисними, зручними і конкурентними на ринку праці. Для того, щоб запроваджувати ефективні зміни в роботі, у служби зайнятості є всі ресурси – грамотні фахівці, матеріальне забезпечення, повага і підтримка місцевої влади».

При обговоренні перспективних завдань основний акцент було зроблено на підвищення ролі співпраці із роботодавцями, соціальними партнерами та органами влади.

У рамках адміністративно-територіальної реформи в Україні створено 414 об'єднаних територіальних громад (ОТГ), які отримали фінансову, управлінську і ресурсну незалежність. В Одеській області таких об’єднань 11. Одеська обласна служба зайнятості активно співпрацює із створеними структурами. У 2016 році з ОТГ було укладено 20 договорів на громадські роботи. Продовжується ця робота і цьогоріч. Протягом 1 кварталу 2017 року базовими центрами зайнятості укладено 177 договорів на громадські роботи, що дало змогу залучити до них понад 3,6 тис. осіб. З метою налагодження співпраці з ОТГ директори районних центрів зайнятості зустрічаються з представниками громад, розповідають про послуги служби зайнятості, перспективи розвитку інфраструктури територій громади, організації громадських та інших робіт тимчасового характеру.

У служби зайнятості налагоджені добрі стосунки з органами влади, соціальними партнерами та громадськими організаціями. Це допомагає у вирішенні гострих соціальних питань нашого суспільства. Одним із таких питань, яким опікується служба зайнятості залишається питання щодо надання соціальних послуг незахищеним верствам населення, у тому числі ВПО та колишнім воїнам АТО. Для обговорення цього питання на нараду була запрошена представник громадської організації «10 квітня» Ольга Ткаченко, яка презентувала досвід організації у вирішенні питань внутрішньо переміщених осіб.

Питання забезпечення економіки робочою силою – основне питання, яким опікується служба зайнятості. При цьому, виплата пенсій, соціальної допомоги, робота у сфері освіти і культури, легалізація зарплат в певній мірі також залежить від центрів зайнятості. Питання легальної зайнятості – це питання розвитку країни.

У рамках проведення наради заступник начальника Головного управління з питань праці Держпраці в Одеській області Руслан Мікрух зустрівся із керівниками центрів зайнятості щоб поділитися досвідом та налагодити зворотній зв'язок. Живий діалог на тему легалізації дав розуміння того, що трудові відносини на ринку праці мають бути урегульовані спільними зусиллями.

Лейтмотивом виступів керівників структурних підрозділів стала тема щодо застосування нових підходів у взаємодії з роботодавцями. Так, саме завдяки впровадженню нових механізмів співпраці з роботодавцями, на 17% збільшилася кількість роботодавців, котрі заявили про наявність вільних робочих місць. Послугами служби зайнятості скористалися 21,5 тис. безробітних, які мали можливість обрати собі роботу із 13,0 тис. зареєстрованих в службі зайнятості вакансій.

Загалом з початку року за сприяння служби зайнятості знайшли роботу понад 6,4 тис. жителів області, у тому числі майже 4,7 тис. безробітних. З них 142 особи – працевлаштовані на нові робочі місця завдяки відшкодуванню роботодавцям витрат зі сплати єдиного соціального внеску.

За 3 місяця цього року на базі ЦПТО профнавчання проходили майже 3 тис. чол. за направленням служби зайнятості. Нову професію отримували 432 особи. Про можливості професійного навчання за сприяння служби зайнятості, укомплектування груп, взаємодію з роботодавцями з подальшого працевлаштування випускників навчального закладу поінформував директор Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості Роман Саржинський.

Директори базових центрів зайнятості під час проведення дискусії, спираючись на власний досвід, обговорили проблемні питання служби зайнятості, шляхи покращення ситуації на ринку праці та шляхи взаємовигідної співпраці з роботодавцями, зазначили про необхідність врахування інтересів і роботодавців, і шукачів роботи.

Підсумовуючи результати проведення наради Сергій Гаценко констатував: «Конструктивна та взаємовигідна взаємодія між учасниками ринку праці, зокрема, центрами зайнятості, роботодавцями, освітніми закладами, суб’єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні, представниками громадських організацій сприятимуть врегулюванню питань зайнятості в регіоні».

Фотогалерея: http://www.dcz.gov.ua/ode/control/uk/photogallery/gallery?gGroupId=7793&galleryId=74768