23.11.2016 | 14:30

23 листопада 2016 року відбулося засідання круглого столу за темою «Консолідація зусиль - шлях до вирішення соціальних проблем учасників АТО», організованого Одеським обласним центром зайнятості.

Участь у заході прийняли керівники базових центрів зайнятості, представники Департаменту охорони здоров’я та соціального захисту населення Одеської обласної адміністрації, Управління персоналу Командування Військово-Морських Сил ЗСУ, Одеського обласного військового комісаріату, Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, завідувач сектору територіального органу Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в Одеській області, представник Правління об’єднання роботодавців Одеської області, громадських організацій та ін

Про організацію роботи Одеської обласної служби зайнятості з учасниками АТО доповіла в.о. директора Галина Бородатюк, яка, зокрема, зазначила, що служба зайнятості будує свою роботу у взаємодії з органами місцевої влади та самоврядування, керівниками підприємств, установ, організацій для зняття соціальної напруги, зниження рівня безробіття, в т.ч. учасників АТО. З метою вирішення питань професійної реабілітації та зайнятості учасників АТО базовими центрами зайнятості проводяться спільні заходи із залученням військових частин, військових комісаріатів, голів районних, сільських рад, громадських організацій. З відповідними установами та організаціями розроблені та затверджені плани спільних заходів.

Представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в Одеській області Микола Сторожук повідомив, що для інформування увасників АТО з соціальних, правових та інших законодавчих питань розроблено «Пам’ятку учасникам АТО», в електронному вигляді зазначена брошура розміщена на сайтах Державної служби та ГО “Юридична сотня. Для забезпечення учасників АТО Одещини таким необхідним інформативним матеріалом (а на сьогодні в Одеській області понад 8 тисяч учасників бойових дій), потрібна допомога місцевої влади, всіх небайдужих людей. Тому на минулому тижні він звернувся до голови Одеської обласної ради з проханням максимально розтиражувати посібник та передати його учасникам АТО в райони.

Представник Департаменту охорони здоров’я та соціального захисту населення Одеської обласної адміністрації Олена Філіпова розповіла про Програми профадаптації та реабілітації учасників АТО, про можливість навчання їх за рахунок коштів бюджету, виділеного на ці цілі. Зазначила про існуючі проблеми оздоровлення та психологічної реабілітації.

Представник Одеського обласного військового комісаріату Владислав Мосейко повідомив про створення в Одеській області Координаційної Ради з питань учасників АТО, яка допомагає військовослужбовцям вирішувати різні питання.

Про можливість отримати допомогу з правових питань розповіла Ірина Бондаренко - представник центру вторинної правової допомоги. Про можливість надати психологічну допомогу розповіла Катерина Реброва - психолог ГО «Реабілітаційний центр св. Павла».

Учасники засідання акцентували на проведенні широкої та всебічної інформаційної роботи, спрямованої на професійну реабілітацію учасників АТО, забезпечення їх поінформованості про права та гарантії, в т.ч. щодо зайнятості та самозайнятості, можливості професійного навчання або підвищення кваліфікації, участі у громадських роботах та роботах тимчасового характеру.