28.01.2022 | 09:21

Використання безпілотних літальних апаратів (дронів) є не лише актуальним, перспективним та затребуваним у різних сферах життєдіяльності, а й дуже популярним. У тому числі й у нашому місті. Світлини та відео, зняті з висоти пташиного польоту, захоплюють дух та дуже популярні на місцевих пабліках. 

Ізмаїльський міськрайонний центр зайнятості поінформував місцеву спільноту щодо можливостей проходження курсів цільового призначення за напрямком «Оператор безпілотного літального апарату (дрона)» та запросив на навчання до Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості за цією професією. Кілька жителів міста скористалися можливістю  здобути нові знання та отримати кваліфікаційні сертифікати.

Після навчання слухач курсів поділився враженнями: «Хочемо подякувати Ізмаїльському центру зайнятості за надану можливість проходження курсів «Оператора безпілотного літального апарату (дрона)». Програма курсу була дуже насичена та плідна. Навчальний центр сучасний, добре обладнаний, кваліфіковані викладачі. При центрі є комфортабельний гуртожиток. Дуже сподобалося. А головне – тепер можемо керувати дроном. Рекомендую. Сергій М.»

Нагадаємо, що використання безпілотних літальних апаратів (дронів) в наш час є затребуваним у таких сферах життєдіяльності, як геодезія та картографія; сільське та лісове господарство; кінематографія та відео зйомка; пожежогасіння та пошуково-рятувальні операції; інспекція ліній електромереж та моніторинг трубопроводів; визначення ділянок з тепловтратами; візуальне спостереження та охорона (в т.ч. військових та цивільних об’єктів, тобто в сфері обороноздатності  та безпеки життя населення) і ще у багатьох...

Курс навчання на оператора безпілотного літального апарату (дрона) призначений для зайнятих, незайнятих громадян, безробітних, тих хто замислюється про підприємницьку діяльність, а також для роботодавців, фахівців підприємств, установ і організацій, в роботі яких корисні навички із застосування повітряної зйомки за допомогою безпілотних літальних апаратів (дронів).

Тривалість курсу лише 36 годин та розрахований на 5-17 навчальних днів  в залежності від інтенсивності курсу. 5 днів у разі навчання до 8 годин на день, або 16 днів для навчання у вечірній час – від 2-х годин на день. Навчальний курс обов’язково супроводжується практичними заняттями. Слухачі проходять тренування на тренажері-компютерному авіасимуляторі DJI Assistant 2 Release, а в подальшому відпрацьовують на практичних заняттях (від 22 до 26 годин) навички керування на реальному літальному апараті DJI. Тож у процентному співвідношенні практичні заняття тривають більше 61%, а теоретичні – не більше 39%. Крім того, для навчання в умовах карантинних обмежень навчальним закладом знайдено можливість надання слухачам теоретичної частини матеріалу із застосуванням дистанційних технологій.

Вимоги до осіб, які навчатимуться - базова загальна середня або повна загальна середня освіта та комп’ютерна (технічна) грамотність.

Після завершення навчання слухачам, які опанували курс в повному обсязі, видається посвідчення Одеського ЦПТО про проходження курсів цільового призначення.