Трудова діяльність для людини є не тільки способом економічно забезпечити своє існування, але і фактом реалізації своїх здібностей (у тому числі і творчих), прилученням до громадських цінностей. Робота дозволяє кожному громадянину поважати себе, усвідомлювати свою індивідуальність, бути повноцінною частиною сучасного суспільства.
Так, у 2015 році за сприяння СЗ було працевлаштовано 18994 безробітних, з них 612 осіб були спрямовані до підприємницької діяльності та започаткували власну справу шляхом отримання допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності.
Вартий уваги приклад працевлаштування колишнього воїна – Гангана Валерія Костянтиновича. До Миколаївського РЦЗ за сприянням у працевлаштуванні Валерій звернувся після демобілізації у квітні 2015 року. Йому було надано індивідуальні і групові профінформаційні та профконсультаційні послуги, також взяв участь в інформаційному семінарі для військовослужбовців та учасників АТО. Участь у семінарі з підприємницької діяльності «Від бізнес-ідеї до власної справи» підштовхнула його зайнятися підприємницькою діяльністю, але не вистачало знань у складанні бізнес-плану. Та в цьому допомогло навчання за направленням центру зайнятості, під час якого він, використовуючи методичні поради, відмінно захистив свій бізнес-план та переконав членів комісії у доцільності організації підприємницької діяльності на тему «Вирощування та продаж свійських птахів» . На власні заощадження і надану центром зайнятості одноразову допомогу для зайняття підприємницькою діяльністю вирішив закупити молодняк породистих курей . Починаючи з серпня поточного року справи по вирощуванню та реалізації курей, яєць набирають обертів та наскільки успішним буде реалізація даного проекту покаже час.
Ще один учасник бойових дій в зоні АТО – Спориш Сергій Миколайович після демобілізації, у вересні 2015 року звернувся до Миколаївського районного центру зайнятості. Теж взяв участь у семінарах для військовослужбовців та учасників АТО , та «Як розпочати власний бізнес». До участі в АТО в мирному житті Сергій заробляв на життя реалізацією та монтажем метало пластикових вікон. Наразі він вирішив започаткувати власну справу та зайнятися реалізацією та монтажем метало пластикових вікон, самостійно тим самим допомагаючи своїм землякам в утепленні житла. Сергій із задоволенням пройшов навчання на курсах з підприємництва та успішно захистив бізнес план.
Одним з механізмів регулювання зайнятості та активної політики на ринку праці є й працевлаштування інвалідів. Зайнятість осіб з особливими потребами – комплексне завдання, рішення якого має бути забезпечене на всіх рівнях. Проблеми працевлаштування цієї групи населення найчастіше пов'язані з тим, що у більшості інвалідів немає досвіду в пошуку вакансій, немає можливості отримання необхідної для цього інформації. При зверненні до служби зайнятості розглядаються рекомендації з працевлаштування, що містять загальні вказівки щодо умов і визначають приблизні можливості до трудової діяльності, зазначені в ІПР за результатами МСЕК. Важливою проблемою є і те, що працевлаштуватися інваліди можуть на наявні вакантні місця, які не повною мірою можуть відповідати стану та можливостей їх здоров'я та їх професійним інтересам.
Фахівці СЗ приділяють особливу увагу до психологічної підтримки та супроводу клієнтів з вадами здоров’я. Результатом цієї роботи є працевлаштування осіб з обмеженими можливостями та довіра до служби зайнятості. Про одну з багатьох сторінок такої роботи ми й розповімо сьогодні.
Наталія Белицька рано розпочала свою трудову кар’єру. Працюючи – отримувала вищі освіти, яких в неї дві: перша – вчитель української мови та літератури (Ізмаїльський державний гуманітарний університет) та друга – юрист (Міжрегіональна академія управління персоналом). Наталії Іллівні довелося працювати секретарем, вчителем, бібліотекарем, секретарем суду, помічником юриста. У віці 32 років в жінки діагностували онкологічне захворювання, була встановлена група. З того часу довелося шукати роботу, яка не лише б відповідала бажанню працювати, але й враховуючи власне самопочуття.
Пані Белицька декілька раз зверталась за допомогою до Ізмаїльського ЦЗ. Передостанній раз була працевлаштована завідувачем відділення в Ізмаїльському територіальному центрі соціального обслуговування. Але здоров’я вносить свої правки у бажання, великі емоційні навантаження знову загострили хворобу. Ще й дороги від села, у якому проживає пані Наталя, до міста бажають бути кращими. Тому з роботи довелося піти. Але людина, яка усе життя працювала – на може без роботи. І знову, вже у 2015 році, пані Белицька звертається за допомогою до фахівців Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості. Бажання знайти роботу увінчалося успіхом, та ще й робота знайшлась ближче до дому, у власному селі. Наталія Іллівна була працевлаштована інженером-землевпорядником.
Тож інвалідність не треба ототожнювати з безробіттям. Хвороба – не привід вносити себе в чорний список і перекреслювати своє життя. Щоб досягати успіху треба вірити в те, що ми на нього здатні! Інвалідність – це не вирок, це виклик для людини, який він повинен прийняти, а, прийнявши, перемогти! І фахівці служби зайнятості в пріоритетному порядку надають громадянам з обмеженими можливостями здоров'я соціальні послуги у сфері зайнятості населення.