15.04.2021 | 09:17

В сучасному суспільстві існує стійка думка, що працевлаштуватися на гарну роботу, з гідною заробітною платою, коли тобі понад 50 років – нездійсненно. Особливо, якщо людина пропрацювала багато років на одному підприємстві. Кажуть, що такій людині особливо важко сприймати зміни, адаптуватися в нових сучасних умовах ринку праці. Але це не зовсім так. Якщо в людини активна життєва позиція, якщо в її душі живе жвава духом людина – трудове довголіття ймовірне. Сьогодні ми з радістю за успіх нашого героя розповімо саме таку невигадану історію.

Микола Т. прийшов працювати в Ізмаїльський РУС молодим хлопцем у вже далекому 1986 році. За плечима – професійно-технічна освіта і професія водія, отримана в Ізмаїльській автошколі та служба в армії. Починав трактористом, а потім працював водієм. Здобував нові кваліфікації. Отримав усі можливі категорії водійських прав. Разом з підприємством розвивався, зазнавав змін, набирався життєвого та водійського досвіду. Наступили нові часи, не стало колишньої країни, підприємство пішло шляхом комерціалізації, перетворилося на акціонерне товариство ВАТ«Укртелеком». Лебедина вірність. Більше тридцяти п’яти років життя Миколи Сергійовича було віддано одному місцю роботи. Але все змінюється, змінилися обставини роботи, зменшився розмір оплати праці. Ці та інші причини привели до непростого для пана Миколи вчинка: 15 січня 2021 року він розпрощався з маже рідним підприємством. Але працювати, заробляти гроші на життя потрібно.

Щоби знайти роботу, 21 січня цього року, пан Микола звернувся до Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості. Кілька місяців поспіль йому пропонували варіанти роботи. Й Микола Сергійович радо йшов на співбесіду з роботодавцями. Але отримував від них відмови. На жаль не кожен роботодавець бажає бачити на робочому місці працівника старшого віку. Та пан Микола не засмучувався, активно шукав та розглядав нові пропозиції роботи, які йому пропонувала кар’єрний радник Оксана Деревенська.

Фахівці центру зайнятості отримують інформацію про вакансії з різних джерел. Одного дня до заступника директора Ізмаїльського центру зайнятості Людмили Пальжок звернувся керівник філії державної установи ««Держгідрографія» «Одеського району Держгідрографії»» Андрій Подвальний та повідомив, що на підприємстві з’явилася вакансія водія автотранспортних засобів та попрохав якомога швидше підібрати досвідченого водія. Завдання ускладнювалося тим, що роботодавець шукав людину віддану роботі, на котру можна розраховувати у будь яких складних виробничих ситуаціях. На ранковій нараді Людмила Валеріївна донесла інформацію до фахівців центру зайнятості. Почалась робота з підбору підходящої кандидатури. До речі, у центрі зайнятості вже був досвід співпраці з підбору кадрів для цього роботодавця. Керівник цього підприємства завжди чітко і досконало окреслює вимоги до кандидатів. І дуже ретельно підходить до співбесіди з претендентами, обираючи таких, які потім довго працюють на підприємстві, таким чином зменшуючи проблеми плинності кадрів. Подібний відбір дуже просто пояснити. ФДУ «Одеський район Держгідрографії» є ​​філією державної установи «Держгідрографія». Завданням філії є надання гідрографічних і навігаційних послуг для забезпечення безпеки мореплавства у морському регіоні та на внутрішніх водних шляхах у зоні її відповідальності. Зона відповідальності філії – українська частина річки Дунай від порту Рені до гирла, острів Зміїний, прибережні прилеглі морські води від лінії державного кордону з Румунією до адміністративного кордону з Миколаївською областю. Також у зоні відповідальності Одеського району Держгідрографії розташовано сім морських портів: Ренійський, Ізмаїльський, Усть-Дунайський, Білгород-Дністровський, Чорноморський, Одеський і Південний. Останні три порти обробляють 60% усього вантажообігу українських морських портів. Безпеку судноплавства в Одеському районі Держгідрографії забезпечують її працівники. Тому до відбору кадрів відносяться на підприємстві зі всією ретельністю, відбираючи осіб сумлінних та надійних.

Герой нашої розповіді підходив на запропоновану вакансію, як ніхто інший. Тому кар’єрний радник Оксана Деревенська запропонувала зустрітися роботодавцю та потенційному робітнику, познайомитися, поспілкуватися. Наш кандидат сподобався наймачу своїм досвідом водія, ставленням до роботи, оптимістичним настроєм, незважаючи на свій 56-річний вік. Пройшовши відбір та перевірки служби безпеки підприємства, Микола Сергійович поїхав до головного офісу підприємства у місто Одесу, де були пройдені останні бюрократичні процедури. А вже 14-го квітня він приступив до виконання службових обов’язків на новому місці роботи. До речі, заробітна плата на цьому підприємстві виявилася вищою, ніж на тих, які пропонувалися кандидату раніше. До того ж й умови роботи – гарніші. Що є ще одним приємним бонусом.

Цією розповіддю ми ще раз нагадуємо, як важливо розуміння особливостей працівників, пов'язаних з їх віковими характеристиками для керівників підприємств і як до цього ставиться організація. Що значить вік для самої людини і як він впливає на шукача роботи, сприйняття оточуючих та на ефективність пошуку нової роботи і подовження трудового життя.

Якщо підприємство цінує людські ресурси, йому важливо знайти на ринку праці людину з найбільшим потенційним ресурсом, що включає досвід, кваліфікацію, стан фізичного та психологічного здоров’я, оптимістичне сприйняття себе та оточуючих, готовність до нових завдань. Тому цей набір ресурсної бази кандидата перетворюється в унікальну конкурентну перевагу. І, якщо цінність співробітника визначається не віком, а кваліфікацією, шанс є у всіх. Приклад працевлаштування Миколи Сергійовича що раз це довів. Ми радіємо від того, як життя яскраво демонструє, що стереотипи та догми, які панують у соціумі, не є аксіомами. Тільки від кожного з нас, в першу чергу, залежить наша доля, наше життя. Бо кожен для себе обирає свій шлях: йти всупереч суспільним догмам, або пливти по течії та жити як складеться.