29.08.2018 | 12:05

У Ананьївському районі, де кількість вільних робочих місць для працевлаштування обмежена, підприємництво і самозайнятість можуть бути засобом гідної зайнятості.

Процес залучення службою зайнятості безробітних до самозайнятості охоплює шість компонентів, кожний наступний із яких є складнішим за попередній і наближає безробітного до практичної діяльності у сфері малого підприємництва. Це орієнтація на підприємництво, професійне консультування, професійне навчання, розробка бізнес - плану і його публічний захист, реєстрація суб’єкта підприємницької діяльності, виплата одноразової допомоги по безробіттю для зайняття підприємництвом.

Одним з яскравих прикладів успішної самозайнятості мешканців сільської місцевості є історія підприємця Юрія Кушніра, жителя Першої дільниці Ананьївського району.

Досить приємним та знаковим в цій історії є той факт, що державна служба зайнятості залишила свій відбиток, дала поштовх, стимул до успішного дрібного бізнес-проекту у сільській місцевості.

Юрій Валерійович, довгий час працював на Приватному підприємстві «ГРЕЧА», на різних робітничих посадах. Як  електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування  за фахом він був знахідкою для даного підприємства і не цурався любої роботи, останнім часом працював на посаді «робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків».  Набувши певний досвід роботи, Юрій задумав започаткувати власний бізнес, адже знання, підприємницька ініціатива у нього є, потрібний початковий капітал. Допомогли у місцевій службі зайнятості, де зареєструвався як безробітний.

Отримавши одноразову виплату допомоги по безробіттю для започаткування власної справи, Юрій викупив дещо занедбану будівлю під магазин в селі Байтали. Будучи майстром на усі руки самостійно капітально відремонтував її, придбав додаткове устаткування, вистачило і на деякі продовольчі товари – так «закрутилася» власна справа. В теперішній час  магазин Юрія Валерійовича Кушніра забезпечує  мешканців віддаленого від центру села Байтали, де немає жодного виробничого підприємства,  широким асортиментом продовольчих та господарських товарів: від дверної ручки до хліба та ковбас різного сорту. У відносинах із покупцями завжди знаходить компроміс: якщо у відвідувача магазину фінансові проблеми, відпускає товар в борг  –  таким чином зростає довіра і повага до селян, що сприяє розвитку бізнесу . Підріс, та вже догнав на зріст батька у Кушнірів 14-тирічний помічник Олег, який успішно справляється із найпростішими дорученнями батька-бізнесмена.

Працелюбність, креативність, якість обслуговування клієнтів та використання у торгівлі адресного психологічного підходу до кожного відвідувача магазину додають Юрію Валерійовичу оптимістичного настрою у розвитку власної справи.

Фахівці Ананьївської районної філії Одеського обласного центру зайнятості задоволені кінцевим результатом своєї роботи, бажають новоспеченому підприємцю Кушніру Юрію Валерійовичу успіхів в бізнесі і житті, та сподіваються на подальшу співпрацю по укомплектуванню магазину  персоналом з числа зареєстрованих безробітних.