16.04.2019 | 13:36

З початком весни робототавці все частіше звертаються до служби зайнятості у пошуку працівників на весняно-польовий сезон. Підприємствам та гостодарством вкрай потрібен персонал: від підсобних робітників – до спеціалістів вищої категорії. Особливо затребувані виноградарі, трактористи-машиністи широкого профілю, водії автомобільних засобів, робітники з догляду за тваринами, підсобні робітники.

Саме зараз в міськрайонних центрах зайнятості та філіях Одеського ОЦЗ триває робота щодо укомплектування наданих аграріями вакансій. Цікавою закономірністю виявилось бажання колишнів воїнів АТО працювати «на землі». Прикладом є колишні військові, демобілізовані зовсім недавно.

У вересні до Великомихайлівської районної філії звернувся Олександр Шишов, демобілізований з АТО.  «Роботу, на якій працював до служби, вже давно втратив, а питання працевлаштування потрібно було вирішувати, адже дома  донька-студентка і дружина без роботи», - розповів фахівцям філії чоловік.  Індивідуальний підхід - головне при пошуку роботи. Тож Олександра запрошували на семінари для учасників АТО, надавали консультації та рекомендації щодо співбесід з роботодавцями. Спеціальної освіти чоловік не мав, тож розглядав запропоновану можливість проходження професійного навчання в Одеському центрі професійно-технічної освіти.

В березні до районної філії надійшла вакансія від Новоборисівської сільської ради. Підприємству терміново був потрібен начальник житлово-комунального господарства. Олександр повністю відповідав вимогам, заявленим у вакансії, тож вже за кілька днів чоловік був запрошений на співбесіду. Зустріч пройшла успішно і голова селищної ради  Комарницький Богдан Іванович із задоволенням запросив на постійне місце роботи відповідального та активного чоловіка. Тепер у Олександра та його родини з'явилась надія та впевненість, а разом з цим - соціальний захист та фінансова стабільність.

У лютому 2019 року до Лиманської районної філії звернувся  Олекандр Білобров. Олександр - учасник бойових дій, водій взводу забезпечення десантно - штурмового батальйону. 

Молодий хлопець хотів працювати  працювати на землі, адже до участі в антитерористичній операції був механізатором: сіяв та збирав хліб.

Робота для тих, хто дійсно її шукає знаходиться швидко.  Згодом йому було запропоновано декілька вакансій. Найбільш зацікавила хлопця можливість працювати у фермерському господарстві Георгія Фінагеєва. Тож, вже за кілька тижнів він працевлаштувався за направленням служби зайнятості трактористом-машиністом сільськогосподарського виробництва та вже успішно працює. “Я вдячний фахівцям служби зайнятості за оперативну допомогу. Я не маю професійної освіти, а робота була дуже потрібна”, -   розповідає Олександр, - Зараз я працюю в рідному селі, маю змогу допомагати рідним та вже міркую створити свою сім'ю”.

Найбільший рівень захищеності колишнім учасникам АТО надає наявність роботи.  Працевлаштованість надає їм упевненостіі, можливість розвиватися у професійній сфері, заробляти та самостійно обирати свій шлях у житті.